Dr Tomasz Josse Wicemistrzem Polski

Poznań

W niedzielę dn. 12 X 2008 r. w Poznaniu doktor Tomasz Josse z Hrubieszowa został Wicemistrzem Polski lekarzy w biegu maratońskim (42.195 km), w kategorii wiekowej 35 – 39 lat. z czasem 3.29:24 godz. Brawo!!!

Bieg ukończyło biegiem 2610 osób (w ubiegłym roku 2.324 a więc rekord), na wózkach 13 i na rolkach 322. Doktor T. Josse biegnąc z numerem 261 po pierwszym punkcie kontrolnym (9,7 km) znajdował się na 573 pozycji z czasem 48,37 min, w połowie trasy (półmaraton – 20.975 km) przesunął się na 555 miejsce w czasie 1.41:50 godz., na 30 km został sklasyfikowany już na 503 miejscu w czasie 2.28:51 godz. i … jeszcze przyśpieszył, po 42 km z czasem 3.39:02 godz był 454 –ty a ostatnie 195 m przebiegł w 47 sekund, wyprzedzając jeszcze 9 rywali i lokując się ostatecznie na 445 pozycji w klasyfikacji ogólnej, wśród mężczyzn był 428, w kategorii wiekowej 35 – 39 lat 140 – ty, ale w najważniejszej dla siebie klasyfikacji, czyli Mistrzostw Polski Lekarzy wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej 35 – 39 lat w czasie 3.29:24 godz., ulegając Pawłowi Bartczakowi z Wolicy (ale nie naszej) 3.08:26 godz. i pokonując trzeciego Tomasza Mikulskiego z Józefowa 3.31:43 godz,. a w sumie w tej grupie sklasyfikowano 11 lekarzy. Przeciętna biegu maratońskiego T. Josse wyniosła 4:58,00 min na 1 kilometr.

***

Czołówka biegu ogólnie:

1 KOSGEI Mathew Kenia-Nairobi 2:13:45 (rekord trasy)

Wśród kobiet:

Pierwsza na mecie pojawiła się Arleta Meloch z Grudziądza z czasem 2:38:22, druga Ewa Brych-Pająk z Częstochowy z czasem 2:39:05. W poprzedniej edycji panie przybiegły w odwrotnej kolejności. Trzecia Janasik Agnieszka Poznań 2:40:07. Czwarta – Uruga Wioletta z Kluczborka 2,41:33

***

W ramach maratonu odbyło się szereg imprez towarzyszących, gościli zawodnicy z 30 państw, biegła drużyna szpiku oraz chodziarz Robert Korzeniowski, który sklasyfikowany został na bardzo wysokim 47 miejscu – 2.51:28 godz. Samochód Chevrolet Aveo Plus fundowany przez firmę Chevrolet Szpot wygrał Pan Jan Jałocha z Łomży, który biegł z numerem 2875. Była super pogoda, zespoły muzyczne na trasie oraz mnóstwo kibiców. Biegacze mówią, że wracają do domu z niepowtarzalnymi wrażeniami.

– opracował – mak

Na zdjęciu – dr Tomasz Josse na podium Mistrzostw Polski Lekarzy w Poznaniu z dwoma medalami – jeden za klasyfikację ogólną lekarzy, a drugi za kategorię wiekową.