Drużyna piłkarek nożnych

Był projekt, by w sobotę, przy okazji turnieju seniorów, mógł się odbyć mecz pokazowy drużyny piłkarek nożnych MKS UNIA. Ponieważ nie widziałem żadnej wzmianki na ten temat na wywieszonych przez HOSiR plakatach, najprawdopodobniej do tego jednak nie dojdzie. A szkoda…

Reklamy

br />Rozumiem, że plan sobotniego dnia na HOSiRze jest napięty, szczerze jednak ubolewam nad tym, że dla dziewczyn nie znalazło się w nim miejsca.

Tym bardziej, że to one same wymyśliły i wywalczyły sobie swoją sekcję. Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek wcześniej słyszał o wypadku, kiedy grupa dziewcząt udaje się do burmistrza z prośbą o to, żeby utworzył im sekcję. Ta determinacja jest nie tylko godna podziwu, jest również godna polecenia niektórym dorosłym, których pesymizm i malkontenctwo zwalić z nóg mogą bawoła.

I dlatego też lubiehrubie postara się w miarę swoich możliwości wspierać działalność dziewczyn w ich dążeniu do równouprawnienia. W tym także w świecie sportu.

Bo sport to nie tylko komercja. Sport to przede wszystkim idea!!!

Do hrubieszowskiej piłkarskiej drużyny dziewcząt należą:

Magdalena Ciesielczuk
Klaudia Mękal
Karolina Kasprowicz
Maja Szkalej
Izabela Blacha
Katarzyna Kolenda
Magdalena Gis
Agnieszka Wiśniewska
Anita Ciesielczuk
Agnieszka Tulej
Marta Kaczmarska
Weronika Miszczuk
Katarzyna Wiśniewska
Ewa Kania
Magda Jakimiec

A oto, co dziewczęta napisały same o swojej drużynie…

Historia naszej drużyny

Wszystko zaczęło się 19 marca 2005 roku. Grupka dziewczyn z SP nr 3, zafascynowana piłką nożną, napisała podanie do pana Burmistrza miasta, Franciszka Sucheckiego z prośbą o możliwość trenowania w MKS UNIA Hrubieszów. Po rozmowie z Burmistrzem, naszym trenerem został Andrzej Kawulka. Dziewczyny zacięcie trenują i osiągają coraz lepsze wyniki.

Nasze treningi

Musimy ciężko pracować, aby były rezultaty, dlatego uczestniczymy w treningach dwa razy w tygodniu. Młode piłkarki wykonują coraz trudniejsze i bardziej skomplikowane ćwiczenia. Na treningach mamy bardzo dużo ćwiczeń technicznych, następnie wykorzystujemy je w praktyce, czyli grze. Dzięki temu, że trener bardzo dużo od nas wymaga, stajemy się coraz lepsze.

Uwaga!!!

Treningi odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16 : 30 oraz w każdą sobotę o godz. 13 : 00.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych i sponsorów!

Gazetka o drużynie dziewcząt, przygotowana przez nie same, wywieszona jest w hali HOSiR, na ścianie kawiarni.

zobacz zdjęcia >>