Drużyna Wojowników – zawodnik UKS Jedynka Jakub Wezgraj

16-letniego Kubę mieliście już okazję poznać. To on w tym roku reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających w klasie modeli F1A – szybowce.

Reklamy

 

Mistrzostwa zaplanowane są w Rumunii, jednak ze względu na panująca sytuację nie mamy do końca potwierdzenia czy się odbędą. Jeżeli nie, to w przyszłym roku jedziemy do Francji –  podkreśla z dumą nasz kadrowicz.

Z niecierpliwością czekam na trening, bo kondycja fizyczna zawodnika jest niezmiernie ważna, a ostatnie miesiące jak wiadomo spędzaliśmy na zdalnych lekcjach w domu. Na zawodach po model trzeba biec nawet 3 km w jedną stronę! Licząc 5 kolejek lotu to kilkanaście kilometrów dziennie.

Nawet w tym trudnym dla wszystkich czasie staramy się być aktywni. W marcu wzięliśmy udział w akcji #zostańwdomu, #NIEferie, nakręciliśmy krótki film, w którym namawialiśmy swoich rówieśników do pozostania w domu. Spot opublikowaliśmy na kanale YouTube i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Ma już ponad 1,3 tyś wyświetleń, co jak na taki amatorskie nagranie, jest bardzo dobrym wynikiem oraz doskonałą promocją naszego klubu sportowego.  Wystąpiłem z moim kolegą Kubą Koperą- również modelarzem, scenariusz powstał w kilku minut, a scenki nagraliśmy telefonem komórkowym w niecałą godzinę. Pomysł podrzucił nam Aeroklub Polski. Chłopcy cieszą się, że przełamali swoje bariery i ograniczenia. Kuba dodaje, ze śmiechem, że teraz koledzy „wypominają” mu, że w szkolnych jasełkach, Króla nie chciał zagrać, ale w filmie o modelarzach wystąpił bezbłędnie.

Kuba swoją przygodę z modelarstwem zaczął mając 10 lat.  Wspomina swoje pierwsze zawody w Chełmie, w których zajął wysokie  3 miejsce. To świetny wynik! Na podium stał z o wiele bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Warto też wspomnieć, że Hrubieszowscy Modelarze przez ostatnie 6 lat przejechali blisko 180  tyś kilometrów, po Polsce i Europie.  Wzięli udział w 120 zawodach. Tylko w  roku 2019 z zawodów przywieźli54 medale: 19 złotych, 17 srebrnych i 18 brązowych.

Dzięki ogromnej determinacji Instruktora Leszka oraz zawodników, od 4 lat nasi chłopcy powoływani są do Kadry Narodowej Modelarstwa Lotniczego z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Kuba! Życzymy Ci wielu kolejnych sukcesów J

Sportowca wspierają: Bank Spółdzielczy w Izbicy (IBS Bank) oraz Miasto Hrubieszów.

 

info i fot. UKS Jedynka

 


 

Zobacz też:

SPORT – Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą – Dominik Skwarek zawodnik UKS „Jedynka”

SPORT – Z małej modelarni w wielki świat – zawodnik UKS Jedynka PiotrWielosz-Hałasa