26 września 2023

Drużynowi Wicemistrzowie Polski z Hrubieszowa

Grupa zawodników z Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” reprezentująca Hrubieszów, wraz ze swym opiekunem Panem Leszkiem Kryszczukiem, uczestniczyła w 49 Mistrzostwach Polski Modeli Latających Juniorów Młodszych.

Reklamy

 

Ogólnopolskie zawody modelarskie odbyły się w dniach 16-17 czerwca 2018r. w Gliwicach.

Uczniowie nasi wystartowali w konkurencjach:

Reklamy
  1. Jakub Kopera                         F1H – F1A/M     
  2. Mateusz Mięczak                    F1H – F1A/M – S6A
  3. Jakub Wezgraj                        F1H – F1A/M – S6A
  4. Piotr Bajer                              zawodnik rezerwowy

 

Klasa modeli:

Modele F1H – F1A/M,  klasa modeli swobodnie latających. Oznacza to, że modele nie są sterowane. Po wypuszczeniu lecą swobodnie tam, gdzie je wiatr poniesie. 

Reklamy

Modele S6A –  modele rakiet czasowych z taśmą.

 

W najbardziej prestiżowej konkurencji F1H, wystartowało 30 zawodników z całej Polski. Okazało się, że do dogrywki  doszło siedmiu zawodników w tym dwóch  z naszego klubu Mateusz Mięczak i Jakub Wezgraj, Mistrzem Polski został zawodnik z Gliwic, drugie miejsce zajął zawodnik z Leszna, a na trzecim miejscu stanął Mateusz z tytułem II Wicemistrz Polski, Jakub zajął piąte miejsce. Jest to sukces dla naszej szkolnej społeczności, modelarni i całego miasta.

Drużynowo zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy tytuł Drużynowy Wicemistrz Polski. Mistrzem Polski została drużyna z Gliwic, a na trzecim miejscu drużyna z Leszna. 

Zawody upłynęły modelarzom w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa i przyjaźni z osobami, które tak jak oni podzielają zamiłowanie do modelarstwa.

Osiągnięty sukces cieszy zarówno zawodników jak i ich opiekuna oraz mobilizuje do dalszej, sumiennej pracy na zajęciach modelarskich, które każdego tygodnia odbywają się w szkolnej modelarni.   

 

Źródło i fot.: UKS „Jedynka” Hrubieszów