Duży sukces Agaty Tyszko i Antoniego Czerniaka w XXX Plebiscycie Sportowym Tygodnika Zamojskiego

Duży sukces odnieśli Agata Tyszko i Antoni Czerniak w XXX Plebiscycie Sportowym Tygodnika Zamojskiego, którego podsumowanie miało miejsce w dniu wczorajszym (21.02) na uroczystej gali w „Browarze Zamość”. W Plebiscycie oboje reprezentowali sekcję podnoszenia ciężarów MKS „Unia” Hrubieszów.

Reklamy

Agata Tyszko zajęła 2 miejsce w klasyfikacji na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców na Zamojszczyźnie w 2013 r., a Antoni Czerniak 2 miejsce w klasyfikacji na 5 Najlepszych i Najpopularniejszych Trenerów.

W plebiscytowym współzawodnictwie lepsi od nich byli tylko Daniel Kopeć – lekkoatleta z Agrosu Zamość i Andrzej Gdański – trener lekkoatletów Agrosu.

Życzenia laureatom złożyli m.in. Krzysztof Grabczuk – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Tomasz Zając – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Tadeusz Garaj – Burmistrz Miasta Hrubieszów, Leszek Czerwonka – Wicestarosta Hrubieszowski oraz Zdzisław Kosakowski – Prezes MKS „Unia” Hrubieszów.


Wyniki XXX Plebiscytu Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2013 roku

 

SPORTOWCY

1. Dominik Kopeć Agros Zamość – lekka atletyka (213 pkt.)
2. Agata Tyszko Unia Hrubieszów – podnoszenie ciężarów (164 pkt.)
3. Weronika Pyzik Znicz Biłgoraj – lekka atletyka (155 pkt.)
4. Magdalena Wronka Agros Zamość – lekka atletyka (139 pkt.)
5. Paweł Fajdek Agros Zamość – lekka atletyka (117 pkt.)
6. Robert Owczarczyk – Zamojski Klub Karate Kyokushin (96 pkt.) 
7. Marika Marlicka Agros Zamość – lekka atletyka (81 pkt.)
8. Mateusz Pisarski – LMKS Krasnystaw – zapasy (75 pkt.)
9. Jakub Darmochwał – Pogoń Tyszowce – sumo (61 pkt.)
10. Aleksandra Czerniawska – Tomasovia Tomaszów Lub. – siatkówka (54 pkt.)


TRENERZY

1. Andrzej Gdański – Agros Zamość – lekka atletyka (201 pkt.)
2. Antoni Czerniak – Unia Hrubieszów – podnoszenie ciężarów (152 pkt.) 
3. Krzysztof Policha – Zamojski Klubu Karate Kyokushin (120 pkt.)
4. Mieczysław Jamroz – Znicz Biłgoraj – lekka atletyka (95 pkt.)
5. Waldemar Kołcun – MULKS Tomaszów Lub. – narciarstwo biegowe, wrotkarstwo (84 pkt.)


Dłuższa relacja z plebiscytowej gali w najbliższym papierowym wydaniu TZ.


Zdjęcia na stronie TZ »

 

źródło i fot. mksuniahrubieszow.pl, tygodnizamojski.pl