23 kwietnia 2024

Dwa medale hrubieszowskich sztangistek w pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15

W piątek (4.10) w Małaszewiczach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Znakomicie spisały się w pierwszym dniu zawodów zawodniczki Unii Hrubieszów, które zdobyły dwa medale – złoty i srebrny.

Klaudia Witkowska w kategorii 48 kg zdobyła srebrny medal w dwuboju i tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek. W rwaniu z wynikiem 46 kg zdobyła złoty medal, w podrzucie 53 kg brązowy medal.

W tej samej kategorii Klaudia Szumiata zdobyła brązowy medal w dwuboju,rwanie 39 kg i podrzut 53 kg. Obydwie zawodniczki poprawiły wszystkie rekordy życiowe

Natalia Bobrowska w kategorii 44 kg z nowymi rekordami życiowymi w rwaniu 24 kg i podrzucie 37 kg zajęła IV miejsce.

Dorota Zasadzińska w kategorii 58 kg zajęła VI miejsce także z nowymi rekordami życiowymi w rwaniu 34 kg i podrzucie 51 kg.