Dwa Puchary Albina Zacharczuka z kolegami z 12 DZ

W dniu 24 sierpnia 2018 r. na polach „Bitwy pod Mławą” odbył się I Drużynowy Bieg Żołnierski o Puchar Szefa Sztabu Generalnego oraz Puchar Burmistrza Miasta Mława. Najlepiej z wszystkich ekip zdobywając 2 puchary poradziła sobie reprezentacja 7 BOW reprezentując 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną, a w niej startował wieloletni średniodystansowiec Unii Hrubieszów, a obecnie żołnierz 3 bz Trzebiatów – Albin Zacharczuk. Gratulacje!

Reklamy

 

Do biegu w umundurowaniu wynoszącego 3 km zgłoszono 8 reprezentacji RSZ w składach 10 osobowych, które miały do pokonania dystans 3000 m w umundurowaniu polowym. Dla utrudnienia ostatni zawodnik zamykał czas łączny zespołu i to wymagało od drużyn szczególnego przygotowania i dobrania odpowiedniej taktyki biegu.

Najlepiej z wszystkich ekip zdobywając 2 puchary poradziła reprezentacja 7 BOW reprezentując 12 DZ pokonując dystans w czasie nowego rekordu trasy 12’:12” z dużą przewaga nad drugim zespołem z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu 13’47” oraz reprezentacją MW z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu 14’:33”.


Złoci żołnierze wystąpili w składzie:

1. mł. chor. Mariusz BORYCHOWSKI 2 bz
2. sierż. Artur PELO dplot
3. st.szer. Krzysztof GOLAŃSKI bdow
4. st.szer. Grzegorz SKOCELAS bdow
5. plut. Błażej KRÓL 1 bz Lębork
6. st.szer. Krzysztof BARTKIEWICZ 1 bz Lębork
7. st.szer. Artur NOWICKI 1 bz Lębork
8. st.szer. Robert CZERNIAK 1 bz Lębork
9. st.szer. Damian ZAGULAK 1 bz Lębork
10. szer. Albin ZACHARCZUK 3 bz Trzebiatów.


Albin Zacharczuk

Kolejno, co 3 minuty startował zespół. Zespół startujący przed nami udało się nam wyprzedzić już w połowie trasy. Cieszę się, że mogłem reprezentować złotą drużynę!Opracował – mak

Foto – nadesłał – A. Zacharczuk