Dwa złote medale olimpijskie Beaty Oliwiak. Wielki sukces hrubieszowskiej tenisistki!

Hrubieszowska tenisistka stołowa Beata Oliwiak zdobyła dwa złote medale Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015. Gratulujemy!

Reklamy

 

Okazuje się, że prawdziwy talent sportowy może pojawić się wszędzie, także w małym miasteczku. Rozwija się nieustannie, choć bez fanfar i rozgłosu, by wydać w końcu wspaniałe owoce zwycięstwa.

20 lipca 20 15 roku uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Na Recz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Hrubieszowie i zawodniczka tutejszego Klubu O.S. „KUSY” poleciała do USA jako członkini reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych (w składzie podstawowym). I odniosła wielki, światowy sukces, nie dając szans innym niepełnosprawnym sportsmenkom. Nie pozwoliła odebrać sobie wygranej w dyscyplinie tenisa stołowego, choć nie było łatwo… Konkurencja była liczna i silna, a poziom dokonań sportowych – jak stwierdziła – wyrównany.

Nasza mistrzyni olimpijska startowała w towarzystwie reprezentantów 177 Komitetów Narodowych Olimpiad Specjalnych walczących w 26 dyscyplinach sportowych i zdobyła aż dwa złote medale – w grze pojedynczej i w deblu. Pokonała reprezentantki Belgii, Czech i Monako, aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium.

W momentach trudnych przypominała sobie słowa swoich trenerów z WTZ (Agnieszki Bronickiej i Mieczysława Śliwińskiego) wypowiedziane podczas lat treningów. Te wskazówki nie pozwoliły jej utracić wiary w swoje możliwości i technikę sportowej gry. Własna determinacja i talent wyniosły ją na sportowy szczyt olimpiad specjalnych. Beata Oliwiak jest żywym świadectwem na potwierdzenie słów, które wypowiedział kiedyś ktoś anonimowy: „Człowiek, który nie pozwala się pokonać – nie da się pokonać”.

Reprezentacja Olimpiad Specjalnych Polska na zakończonych Letnich Igrzyska Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015 zdobyła 66 medali: 29 złote, 18 srebrnych i 19 brązowych. Reprezentanci Olimpiad Specjalnych Lubelskie zdobyli  4 medale: 3 złote i 1 brązowy!

Trenerami zawodniczki na codzień są Agnieszka Bronicka i Mieczysław Śliwiński. Do zawodów olimpijskich Beatę przygotowywał również trener UKS Ogólniak Zbigniew Krawczuk, a mecze sparingowe toczyła z nią najlepsza w historii hrubieszowska tenisistka stołowa Ewelina Krawczuk.

Gratulujemy Beacie sukcesów i życzymy dalszych udanych startów!


Więcej (zdjęcia)

http://lubelskie.olimpiadyspecjalne.pl/kim-jestesmy/aktualnosci/3769/swiatowe-letnie-igrzyska-olimpiad-specjalnych-w-los-angeles-2015-zakonczone

http://olimpiadyspecjalne.pl/

 

Zdjęcia:

http://www.wtz.hrubieszow.info/foto/22.usa/index.html

 

 

źródło: WTZ Hrubieszów