25 kwietnia 2024

Dwójka podczas Wojewódzkich Igrzysk na podium ale…

HrubieszówZamość

Dnia 18.05.2010 r. w Zamościu częściowo podczas deszczu został rozegrany finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym i sztafetach. Chłopcy z SP nr 2 w Hrubieszowie w 4-boju wywalczyli brązowe medale, dziewczęta zajęły 5. pozycję.

Bardzo dobry występ w zawodach zaprezentowali chłopcy z SP nr 2 w Hrubieszowie, którzy zebrali więcej punktów niż podczas zawodów rejonowych. Zdobywając brązowe medale zebrali tyle samo punktów, co drugi zespół w zawodach i o kolejności zadecydowały punkty zdobyte przez najlepszego zawodnika, niestety był to zawodnik z Tomaszowa i w ten sposób chłopcy z „Dwójki” stracili srebrne medale, ale i awans do Finałów Centralnych. Szkoda, ponieważ nawiązaliby do chłopców tej szkoły z dawnych lat, którzy kilkakrotnie uczestniczyli w Finałach Centralnych (w tym Andrzej Gnieciak ojciec Macieja).

Pecha miały też dziewczęta, które z kolei zebrały zdecydowanie mniej punktów aniżeli podczas zawodów rejonowych, a przyczyniły się do tego kontuzje. Jedna z nich już po biegu na 60 m uszkodziła mięsień dwugłowy i nie kontynuowała dalszych startów. Dwie inne ukończyły zawody dzięki zabiegom lekarskim i własnej woli, gdyby wszystkie były w pełnej dyspozycji podium byłoby pewne, a kto wie czy i nie awans do zawodów centralnych. Trudno, ale to już historia. Bardzo podobała mi się postawa Justyny Lecko, która starała się zapisywać wszystkie wyniki podawane przez spikera, jak się okazało jest to siostra Wojtka Lecko, który kiedyś był mocnym punktem szkoły jako sportowiec, a później Unii Hrubieszów w … piłce ręcznej.

Osobiście na zawody zostałem zaproszony przez wnuka Michała, który ze swoją szkołą (SP 21 Lublin) zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich będąc w piątej klasie. Start udał się ponieważ ustanowił życiówki i był kapitanem drużyny. Jak mi zdradził nauczyciel jego szkoły, to liczy na jeszcze bardziej udany start za rok, ponieważ w drużynie startowało trzech piątoklasistów i ma niezłych chłopaków w czwartej klasie, którzy pod jego okiem trenują … piłkę nożną. Jak to będzie poczekamy, zobaczymy.

Chłopcy

I miejsce SP 1 Łuków – 1376 pkt.

II miejsce SP 2 Tomaszów Lub. – 1157 pkt.