Dzień Futbolu Amatorskiego UEFA (Dzień Grassroots) 2010

HrubieszówKrasnobród – Zamość

Reklamy

Kilkanaście godzin potrwają pierwsze w Polsce obchody UEFA Grassroots Day, czyli dnia futbolu amatorskiego. Zapraszam do udziału w turniejach, konkursach i piknikach w Krasnobrodzie i Zamościu.

Środa 19 maja 2010 r. została wyznaczona przez Prezydenta UEFA Michela Platiniego oraz Komitet Wykonawczy UEFA Dniem Grassroots. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych dzieci w całej Europie. W tym roku w Polsce Dzień Grassroots będzie obchodzony po raz pierwszy. Na Zamojszczyźnie Grassroots Day odbędzie się 12 czerwca (pierwotny termin 19 maja został przełożony ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i kłopoty organizacyjne).

Obchody dnia Grassroots w Polsce, którym patronuje Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, odbędą się w dziesięciu miastach. Akcję wspierają ambasadorzy, którzy od lat propagują futbol wśród dzieci i młodzieży.

Obchody dnia Grassroots w Polsce, którym patronuje Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, odbędą się w siedmiu miastach. Akcję wspierają ambasadorzy, którzy od lat propagują futbol wśród dzieci i młodzieży, m.in. Andrzej Juskowiak, Dariusz Gęsior, Radosław Michalski czy Roman Kosecki.

Wśród wielu atrakcji tego dnia w sztabie Audycji Sportowej Ole zaplanowano:
– „Kopnij piłkę” – akcja zachęcająca do gry w piłkę nożną; symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów;
– „Wielki album ulicznych piłkarzy” – stworzenie internetowego albumu zdjęć uczestników akcji „Kopnij piłkę” (każdy uczestnik będzie mógł pobrać zdjęcie dla własnego użytku);
– Turniej wiedzy o piłce nożnej (towarzyszy grupa Freestyle Football);
– Nieoficjalne Mistrzostwa Krasnobrodu Grassroots Day 2010 w piłce nożnej
– Wręczenie certyfikatów uczestnictwa UEFA w imprezie „UEFA Grassroots Day”.

Koordynator akcji na Zamojszczyźnie, Tomasz Pakuła, mówi: „Cieszę się, że w całej Europie odbędzie się UEFA Grassroots Day. Tym bardziej miło, że Polska pierwszy raz włączyła się w akcję. Nie możemy zapominać, że profesjonalna piłka nożna nie będzie sprawnie funkcjonować bez pracy z najmłodszymi. Wystarczy popatrzeć na uśmiechy dzieciaków kopiących piłkę. Mam nadzieję, że Zamość i Krasnobród aktywnie włączy się do pomysłu sztabu Audycji Sportowej Ole. Niech będzie to prawdziwe święto „piłki u podstaw”. Profesjonalny futbol nie może istnieć bez zdrowych korzeni! Najważniejszym zadaniem Dnia Grassroots będzie pokazanie, że piłka nożna jest zabawą dla wszystkich”.

Redakcję Audycji Sportowej Ole, której towarzyszyła będzie grupa Freestyle Football i iluzjonista Igor Lewandowski, będzie można spotkać 12 czerwca już od godziny 9 na Starówce (Rynek Wielki) w Zamościu i w Krasnobrodzie 10 czerwca (okolice szkoły – boisko ze sztuczną murawą i Placu Siekluckiego godz. 18). Promotorów Dnia Grassroots poznacie po charakterystycznych koszulkach informujących o akcji i wielkim tłumie. Dla każdego uczestnika przewidziano certyfikat uczestnictwa UEFA w imprezie „UEFA Grassroots Day” i koszulkę z logo Dnia Grassroots. Akcji towarzyszyła będzie grupa Freestyle Football (Michał Rycaj i Paweł Wierzchowski) oraz iluzjonista Igor Lewandowski. „Kopnij piłkę” symbolicznie otworzą: Tomasz Rycaj – wiceprezes Hetmana Zamość, Kamil Kusier – wiceprezes Hetmana Zamość, Rafał Kycko – piłkarz Hetmana Zamość wypożyczony do Roztocza Szczebrzeszyn, Mateusz Szyper – piłkarz Hetmana Zamość wypożyczony do Startu Krasnystaw oraz prawdopodobnie władze Miasta Zamość i Krasnobród.

Ciekawostką jest, że w dniu 29 maja z Zamościa i Krasnobrodu wyruszyła młodzież na mecz Polska vs. Finlandia w koszulkach „UEFA Grassroots Day”.

Kopnij piłkę już dzisiaj!

P.S. Zgłoszenia do Nieoficjalnych Mistrzostw Krasnobrodu Grassroots Day 2010 w piłce nożnej – kontakt z koordynatorem sztabu Zamość/Krasnobród:
Tomasz Pakuła ole@radiozamosc.pl tel. 517787627 www.audycjasportowaole.futbolowo.pl

Liczba zawodników: 4 + bramkarz + 1 rezerwowy. Mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią od godz. 18 w Krasnobrodzie. Regulamin do wglądu przed zawodami.

Dzień Grassroots
Dzień Futbolu Amatorskiego UEFA 2010

Krasnobród & Zamość -> Kielce, 29 maja 2010:
– Wyjazd młodzieży na mecz Polska vs. Finlandia w koszulkach „UEFA Grassroots Day”.

Krasnobród 10 czerwca 2010 od godz. 18:00:
– „Kopnij piłkę” – akcja zachęcająca do gry w piłkę nożną; symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów – okolice boiska ze sztuczną trawą przy szkole i Placu Siekluckiego;
– „Wielki album ulicznych piłkarzy” – stworzenie internetowego albumu zdjęć uczestników akcji „Kopnij piłkę”;
– Nieoficjalne Mistrzostwa Krasnobrodu Grassroots Day 2010 w piłce nożnej;
– Turniej wiedzy o piłce nożnej;
– Wręczenie certyfikatów UEFA uczestnictwa w imprezie „UEFA Grassroots Day” i koszulek z logo Dnia Grassroots.

Zamość (Rynek Wielki, Starówka) 12 czerwca 2010 od godz. 9:00.
– „Kopnij piłkę” – akcja zachęcająca do gry w piłkę nożną; symboliczne kopnięcie piłki przez przechodniów;
– „Wielki album ulicznych piłkarzy” – stworzenie internetowego albumu zdjęć uczestników akcji „Kopnij piłkę”;
– Turniej wiedzy o piłce nożnej;
– Wręczenie certyfikatów UEFA uczestnictwa w imprezie „UEFA Grassroots Day” i koszulek z logo Dnia Grassroots.

Towarzyszą:
– grupa Freestyle Football (Michał Rycaj i Paweł Wierzchowski) http://www.michrycstyle.pl.tl/
– iluzjonista Igor Lewandowski http://www.igorlewandowski.republika.pl/
– redakcja Audycji Sportowej Ole http://audycjasportowaole.futbolowo.pl