Dziewczyny ze Staszica v-ce Mistrzem Rejonu

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

4 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie, odbyła się Rejonowa Gimnazjada w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Powiat hrubieszowski reprezentowały dziewczęta Gimnazjum ZS nr 2 w Hrubieszowie.

Do zwodów zgłosiło się 5 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

Reklamy

Grupa A
1. Gim nr.1 Krasnystaw
2. Gim w Szczebrzeszynie
3. Gim w Tomaszowie Lubelskim

Grupa B
1. Gim ZS nr 2 Hrubieszów
2. Gim nr. 4 Zamość

Grupę A wygrał zespół z Krasnegostawu natomiast Grupę B wygrał zespół z Hrubieszowa, który nie dał szans zespołowi z Zamościa pokonując go 28:10 i tym samym zapewniając sobie miejsce w finale.

Finał rozegrano pomiędzy Gim ZS nr 2 w Hrubieszowie, a Gim nr 1 w Krasnystawie. Mecz był niesamowicie zacięty. Dziewczęta z Krasnegostawu grające wśród własnych kibiców i na własnej hali, na której trenowały po 10 godzin tygodniowo (klasa sportowa), miały znaczną przewagę psychiczną.

Mimo tego walka była bardzo wyrównana i długi wyczerpujący mecz zakończył się zwycięstwem Gim nr 1w Krasnystawie przewagą jednego rzutu (15:13).

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce: Gim nr.1 Krasnystaw

II miejsce: Gim ZS nr 2 Hrubieszów
w skład: Karolina Borkowska, Karolina Kasprowicz, Klaudia Mękal, Joanna Sala, Marta Słęga, Dorota Kicun, Dominika Dragun, Gabriela Bednarz, Dorota Denis, Wiktoria Pawlos, Magdalena Mielniczuk, Paulina Wójtowicz, Olga Reszczyńska op Barbara Cygan

III miejsce: Gim w Tomaszowie Lubelskim
IV miejsce: Gim nr. 4 Zamość
V miejsce: Gim w Szczebrzeszynie

Gratulujemy zespołowi i trenerowi życząc zwycięstwa w przyszłym roku!!!

Tekst:
Klaudia Mękal
Joanna Sala

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009