Dziś 77 urodziny Unii Hrubieszów!

Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów powstał na powojennych zgliszczach odradzającego się sportu, w drugiej połowie XX wieku. Dokładnie 13 kwietnia 1945 roku powołano Amatorski Klub Sportowy (AKS), a prezesem został wybrany Stefan Madejski. Klub obrał sobie barwy biało-chabrowe. 

Reklamy

Przez 77 lat istnienia Klub zmieniał nazwy ośmiokrotnie:
  • AKS Hrubieszów (13 kwietnia 1945 – 18 marca 1948)
  • Kupiecki Klub Sportowy „Grom” (18 marca 1948 – 4 marca 1950)
  • Zrzeszenia Sportowego „Związkowiec” (4 marca 1950 – 4 stycznia 1951)
  • Zrzeszenie Sportowe „Ogniwo” (4 stycznia 1951 – 1954)
  • Terenowe Koło Sportowe „Sparta” (1954 – 1957)
  • Spółdzielczo – Rzemieślniczy Amatorski Klub Sportowy (SRAKS) „Unia” (1957 – 20 grudnia 1973)
  • Ludowy Klub Sportowy „Unia” (20 grudnia 1973 – 16 października 1993)
  • MKS Unia Hrubieszów (od 16 października 1993)   
­
Więcej „urodzinowych” informacji statystycznych na stronie Unii Hrubieszów »

­

(info, grafika: Unia Hrubieszów)


Zobacz też:

­

100 lat hrubieszowskiego sportu 1922-2022. Piłka nożna 20 lat temu – rok 2002

100 lat hrubieszowskiego sportu 1922-2022. Piłka nożna 20 lat temu – rok 2002