Eliminacje do OOM

Hrubieszów

W sobotę 21 marca w Hrubieszowie rozegrano pierwszy z eliminacyjnych turniejów strefowych do XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kielcach, w którym wzięło udział 12 dziewcząt i 33 chłopców.

Reklamy

Podczas zawodów najlepsze wyniki uzyskali: Małgorzata WIEJAK (92, Wisła Puławy; 74,0) – 171 (76+95) – 194,3 pkt. i Karolina KUKAWSKA (91, AZS-AWF Biała Podlaska; 55,0) – 129 (56+73) – 176,2 pkt. oraz Paweł KUNC (91; 81,5) – 257 (112+145) – 312,0 pkt. i Grzegorz DARCZUK (92, obaj – MULKS Terespol; 77,0) – 242 (112+130) – 303,5 pkt.

***

DZIEWCZĘTA

48 kg:
100 (40+60) – Katarzyna FELEDYN (93, Wisła Puławy; 47,9)

53 kg:

114 (50+64) – Dorota CHUDZIK (91, Unia Hrubieszów; 51,9)
83 (38+45) – Anna PIASECKA (92, Unia; 49,9)

P.K. – 122 (56+66) – Kamila BRECZKO (94, MULKS Terespol; 52,3) – 173,3 pkt.

58 kg:
129 (56+73) – Karolina KUKAWSKA (91, AZS-AWF Biała P.; 55,0) – 176,2 pkt.
67 (28+39) – Karolina RAK (92, Znicz Biłgoraj; 54,2)

63 kg:
101 (45+56) – Natalia ZIMROZ (92, Znicz; 60,8)
81 (35+46) – Dominika ĆWIKŁA (92, Znicz; 59,4)

69 kg:
113 (54+59) – Małgorzata LUCHOWSKA (92, Znicz; 69,0)

75 kg:
171 (76+95) – Małgorzata WIEJAK (92, Wisła; 74,0) – 194,3 pkt.
106 (48+58) – Marlena MACIOCHA (91, Znicz; 75,0)

+75 kg:
134 (56+78) – Marta SOŁTYS (92, Unia; 99,4)

Punktacja Sinclair (stosunek wagi ciała do podniesionego ciężaru):

1. Wiejak Małgorzata (194,3) – Wisła Puławy

2. Kukawska Karolina (176,2) – AZS AWF Biała Podlaska

3. Chudzik Dorota (163,0) – Unia Hrubieszów

***

CHŁOPCY

56 kg:
155 (70+85) – Krzysztof BRECZKO (92, MULKS Terespol; 53,7)
140 (60+80) – Marcin SOWA (92, Znicz; 56,0)
112 (48+64) – Krzysztof STĘPKOWSKI (92, Unia; 53,3)
105 (45+60) – Krzysztof PĘKALA (92, Unia; 50,8)
87 (35+52) – Mateusz HABZA (92, Znicz; 51,6)

62 kg:
177 (79+98) – Grzegorz OBEL (91, POM Iskra Piotrowice; 61,4)
170 (72+98) – Adrian WRÓBEL (92, Znicz; 60,0)
168 (78+90) – Łukasz LIPKA (92, Znicz; 61,9)
144 (64+80) – Daniel BŁAZIK (92, Unia; 61,9)
128 (55+73) – Kamil DANIŁOWSKI (91, POM Iskra; 62,0)
110 (45+65) – Daniel SZUMSKI (92, Unia; 59,6)

69 kg:
185 (80+105) – Dawid WRÓBEL (91, Znicz; 68,9)
180 (80+100) – Daniel GONTARZ (92, Znicz; 68,2)
170 (75+95) – Robert BARAN (92, Unia; 66,6)
170 (70+100) – Albert SZULAKIEWICZ (92, Unia; 69,0)

77 kg:
242 (112+130) – Grzegorz DARCZUK (92, Terespol; 77,0) – 303,5 pkt.
212 (95+117) – Mateusz ZIMROZ (91, Znicz; 77,0)

85 kg:
257 (112+145) – Paweł KUNC (91, Terespol; 81,8) – 312,0 pkt.
215 (100+115) – Piotr MARCZAK (91, Znicz; 83,2)
205 (90+115) – Piotr HAŃKO (91, AZS-AWF B.P.; 78,8)
190 (80+110) – Dominik JAROS (92, Unia; 77,2)
180 (70+110) – Maciej ŁABIENEIC (92, Znicz; 80,1)
169 (73+96) – Paweł BRODNOWSKI (91, Unia; 82,0)
166 (70+96) – Grzegorz SOSKA (91, Wisła; 81,7)
165 (75+90) – Wojciech LASZUK (92, AZS-AWF B.P.; 78,8)
140 (60+80) – Grzegorz BIELECKI (92, AZS-AWF B.P.; 84,2)

94 kg:
200 (98+102) – Paweł MYSZAK (91, POM Iskra; 93,5)
175 (75+100) – Rafał CHURCHEL (92, Wisła; 85,1)
157 (70+87) – Artur GAŁAN (92, Unia; 85,4)

105 kg:
210 (95+115) – Bartłomiej BĘDZIŃSKI (91, Unia; 98,2)
145 (60+85) – Marcin KURCZAK (91, POM Iskra; 96,2)

+105 kg:
185 (85+100) – Jacek LARWA (91, Znicz; 105,1)
180 (80+100) – Michał UZIUK (92, AZS-AWF B.P.; 113,6)

***

Punktacja Sinclair:
1. Kunc Paweł (312,1) – MULKS Terespol
2. Darczuk Grzegorz (303,5) – MULKS Terespol
3. Zimroz Mateusz (265,9) – Znicz Biłgoraj
4. Marczak Piotr (258,6) – Znicz Biłgoraj
5. Obel Grzegorz (254,4) – POM Iskra Piotrowice
6. Wróbel Adrian (250,1) – Znicz Biłgoraj

Opracował – Józek

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009