Ewelina Krawczuk zwycięża w II WTK

Sport

Reklamy

28.11.2010 r. w Tomaszowie Lub. został rozegrany II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Tenisa Stołowego. W seniorkach zwyciężyła Ewelina Krawczuk, wychowanka UKS Ogólniak z Hrubieszowa, obecnie Arka Ryki.

21 zawodniczek przystąpiło do wspomnianego turnieju, w tym koleżanka klubowa Eweliny Krawczuk, zwyciężczyni I WTK Joanna Stachyra, ale tym razem kolejność czołówki była inna i następująca:

1. Krawczuk Ewelina UPKS Arka Ryki
2. Stachyra Joanna UPKS Arka Ryki
3. Kamińska Wiktoria UPKS Arka Ryki
4. Głodek Kamila UPKS Arka Ryki
5. Lewoszewska Eliza UPKS Arka Ryki
6. Baranowska Dagmara Lewart Lubartów

Po dwóch turniejach kolejność wygląda tak:

1/2. Stachyra Joanna UPKS Arka Ryki 175 pkt.
1/2.Krawczuk Ewelina UPKS Arka Ryki 175
3. Kamińska Wiktoria UPKS Arka Ryki 152
4. Maruszczak Kamila UPKS Arka Ryki 144
5. Baranowska Dagmara Lewart Lubartów 142
6. Ukalska Aneta Stone Master Trefl Zamość 142

Sklasyfikowano 53 zawodniczki.

W związku z wygranym drugim turniejem Ewelina Krawczuk będzie rywalizowała w II Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Zawierciu. A więc Hrubieszów za występ trzyma kciuki!

Kilka pytań do Eweliny

1. Jak się grało w ostatnim turnieju, szczególnie w finale?
* Grało się bardzo dobrze, o czym świadczy sam wynik. Wchodzę powoli w swój rytm grania po przerwie wakacyjnej i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Miałam w finale trudną przeciwniczkę, ale udało się zrewanżować za przegraną w I WTK.

2. Co czujesz, jak odbierasz nagrodę, szczególnie za 1 miejsce?
* Wiadomo, bardzo się cieszę, jest to bardzo miły moment po męczących i ciężkich grach i ta satysfakcja, że jednak tyle treningów nie idzie na marne.

3. Jakie masz plany co do dalszych startów i czego od nich oczekujesz?
* Najważniejsza jest teraz przede mną liga, mamy dwa najważniejsze mecze przed sobą, do których się przygotowujemy z moimi klubowymi koleżankami. Musimy je wygrać, żeby mieć szansę grania o I ligę. Później OTK w Zawierciu, ale tam zależy mi na dobrej grze, bardziej niż na wyniku.

4. Studiujesz… czy trudno jest to połączyć z uprawianą przez Ciebie dyscypliną sportową?
* Tak, studiuję fizjoterapię w Lublinie i na razie udaje mi się godzić to z trenowaniem. Grafik treningowy ustalamy same, więc z tym nie ma problemu.

5. Co powiesz o swojej rakietce?
* Gram obecnie deską Donic Persson P.Play Senso V1, a okładzinami Nimbus i Nimbus VIP. Zmieniałam już wielokrotnie sprzęt, ponieważ ciężko jest dobrać idealny i kiedy mam trochę wolnego od tenisa, to testuję inne deski.

***

Opracował – mak
Na zdjęciu – Ewelina Krawczuk.