Fedaczyński czwarty

W Spale w dniach 23/24.02.2008 r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Jedyny nasz reprezentant w tych zawodach, Rafał Fedaczyński, zawodnik MKS „Unia” Hrubieszów, tym razem uplasował się na wysokiej 4 pozycji w chodzie sportowym na dystansie 5000 m. z wynikiem 20:57,68 min.

Wynik ten o tyle napawa optymizmem, że Rafał start na dystansie, który nie jest jego koronnym, traktował jedynie, jako przetarcie po pierwszym etapie przygotowań do sezonu.

***

Zawodnicy z Lubelszczyzny zdobyli dwa medale srebrne, byli to: Aleksandra Fila w trójskoku – 13.52 m. i Grzegorz Sposób (oboje Start Lublin) w skoku wzwyż – 2.25 m.

Startujący w pchnięciu kulą podopieczni trenera AZS AWF Biała Podlaska (dawno, dawno temu zawodnika Unii Hrubieszów) Krzysztofa Stipury zajęli miejsca: 5. Michał Hodun 17.88, 9. M. Mikosz 16.73 i 10. D. Kusiak 16.38 m.