Fedaczyński jedzie do Pekinu

Polski Komitet Olimpijski podał w dniu 10.07.2008 r. na konferencji prasowej zwołanej w warszawskim Centrum Olimpijskim skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXIX Olimpiady w Pekinie. Wśród olimpijczyków jest Rafał Fedaczyński.

Reklamy

Nasz kraj reprezentowało będzie 258 zawodniczek i zawodników.

Wśród nich znalazł się były zawodnik Hrubieszowskiej Unii Rafał Fedaczyński, aktualnie reprezentujący AZS AWF Katowice.

Rafał będzie reprezentował nasz kraj w chodzie sportowy na dystansie 50 km.

Oprócz Rafała na Igrzyska Olimpijskie pojedzie 101 kobiet i 157 mężczyzn, którzy w dniach 8-24 sierpnia w Chinach walczyć będą o olimpijskie medale. Kwalifikacje olimpijskie dla Polski zdobyli sportowcy w 24 dyscyplinach.

Najwięcej kwalifikacji uzyskali lekkoatleci, z których w stolicy Chin zobaczymy aż 61 osób. Na drugim miejscu pod względem osobowym znaleźli się siatkarze – 24 osoby (kadra kobiet i mężczyzn), na trzecim wioślarze (20 osób).

www.pkol.pl >>

***

Od kilku lat moim marzeniem było to, żeby reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Poświęciłem prawie wszystko i nie było łatwo, żeby to osiągnąć.

Mam nadzieję, że w Pekinie też pójdzie mi dobrze – tego życzę sobie i wszystkim polskim sportowcom. Ponieważ Igrzyska Olimpijskie odbywają się co cztery lata, jest to dla każdego sportowca ogromne wyróżnienie i największe wydarzenie w całej karierze sportowej.

Dla mnie jest to ukoronowanie wieloletniej, ciężkiej pracy i dlatego bardzo się cieszę. Teraz wiem, że marzenia są po to, żeby dążyć do ich realizacji, a nie tylko po to, żeby je mieć.

Chciałbym podziękować serdecznie mojej żonie Ewie za jej cierpliwość, wiarę we mnie i wsparcie w ciężkich chwilach.

Podziękowania należą się również:

– pierwszym trenerom: Małgorzacie Muzyczuk i Markowi Kitlińskiemu, którzy namówili mnie do trenowania, kształtowali i prowadzili na początku kariery,

– trenerom kadrowym: Krzysztofowi Kisielowi i Stanisławowi Marmurowi, którzy poświęcili swoją wiedzę i czas, żeby mnie przegotować,

– Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki za umożliwienie korzystania z obozów sportowych i opieki lekarskiej,

– byłemu dyrektorowi HOSiR Hrubieszów Bogdanowi Lachowiczowi i wszystkim pracownikom,

– całemu zarządowi MKS Unia Hrubieszów za wspieranie mojej osoby w miarę swoich możliwości,

– patronatowi medialnemu www.lubiehrbie.pl

Specjalne podziękowania należą się nielicznym sponsorom – Panom: Darkowi Gałeckiemu, Kazimierzowi Burakowi, Tadeuszowi Romaszcze, Robertowi Łukasiewiczowi oraz firmom Agromasz i Hermes z Hrubieszowa.

Dziękuję moim przyjaciołom – Tomkowi Pańko i Tomkowi Magdziakowi.

Jeśli kogokolwiek zapomniałem wymienić z nazwiska, bardzo przepraszam.

Dziękuję również wszystkim życzliwym mi ludziom i zawsze wiernym kibicom.

Na koniec chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność firmie Golden Amber – mojemu aktualnemu sponsorowi – za wyciągnięcie do mnie swojej pomocnej ręki w ciężkim okresie życia.

Wszystkim Wam serdecznie dziękuję z całego serca – bez Was nie doszedłbym tam, gdzie teraz jestem.

Rafał Fedaczyński