Fedaczynski ponownie Mistrzem Polski Seniorów na dystansie 50 km!!!

W dniu 16 września w Hucie Krzeszowskiej(woj. podkarpackie) odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym mężczyzn na dystansie 50 km.

Reklamy

Rafał Fedaczyński zdobył złoty medal z wynikiem 3:59.27. To kolejny sukces Rafała w tym roku. Zdobył bowiem brązowy medal na dystansie 20 km na 82 Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się 21 – 23 lipca 2006 r. w Bydgoszczy.

Zapytany o samopoczucie po zawodach i plany na przyszłość odpowiada:

– Jestem zadowolony ze złotego medalu. Po trzech latach znowu wracam na najwyższe miejsce na podium. Cieszę się również z tego, że w kategorii Open pokonałem 2 Białorusinów mających lepsze rekordy życiowe ode mnie o 4 minuty. Chodziliśmy na trudnej trasie co zauważył każdy startujący zawodnik. Pogoda nam sprzyjała.
Po tych zawodach zakończę sezon i będę odpoczywał. W grudniu znów wznowię regularne treningi. Ten rok uważam za najlepszy w mojej dotychczasowej karierze, ponieważ pierwszy raz zdobyłem medal na dystansie 20 km.

Bardzo dobrze spisał się również były zawodnik MKS Unii Hrubieszów – Herbin Daniel reprezentujący obecnie AZS AWF Białą Podlaską. Daniel ukończył zawody na 4 miejscu z czasem 4:38.23.

– Jestem zadowolony ze swojego występu, pomimo tak słabego czasu. Na trasie walczyłem z bólem i zmęczeniem. Wygrałem z samym sobą. Za rok miejmy nadzieję, że będzie lepiej.

Dziękuję za rozmowę Rafałowi i Danielowi. Życzę im dalszych sukcesów !!!!

zobacz zdjęcia >>