26 września 2023

Fedaczyński w RPA

Nasz najlepszy zawodnik uprawiający chód sportowy – Rafał Fedaczyński – po dwóch obozach w listopadzie i grudniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, obecnie przebywa razem z reprezentacją chodziarzy na obozie sportowym w Republice Południowej Afryki.

Reklamy

br />W dniu 25 lutego wystaruje w Halowych Mistrzostwach Polski w Spale, w sprinterskim chodzie na 5 km. (w ubiegłym zajął 6 miejsce).

W marcu wyjeżdża na kolejny obóz do Tunezji. Podczas takich obozów Rafał trenuje 2 – 3 razy dziennie, przechodząc w ciągu tygodnia ok. 200 km. , wykonując dodatkowo inne ćwiczenia.

Reklamy

Cel tegoroczny, podczas Pucharu Świata w Hiszpanii w chodzie na 50 km. – zająć jak najwyższe miejsce i uzyskać minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Szwecji. Do minimum na tym dystansie brakuje mu zaledwie 13 sekund.

W związku z wysokim sportowym poziomem, Rafał w dalszym ciągu oczekuje na strategicznego sponsora, aby osiągnąć cel życia sportowego, czyli start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. i aby tam nie wypaść byle jak. Jednocześnie dziękuje dotychczasowym sponsorom i wszystkim mu życzliwym za wsparcie i liczy dalej na nich.

Reklamy

Prawdopodobnie 10 czerwca br. w Hrubieszowie odbędzie się w centrum miasta I Mityng Chodziarski z udziałem najlepszych chodziarzy i chodziarek w Polsce.

tekst: trener M. Kitliński