Fedaczyński w składzie na Mistrzostwa Świata

HrubieszówBydgoszcz

Reklamy

Na przepięknym stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce – Fedaczyński oraz Bełz zajęli wysokie miejsca i tam Zarząd PZLA zadecydował, że olimpijczyk Rafał Fedaczyński jedzie na Mistrzostwa Świata do Berlina.

i>Zawody stały na bardzo wysokim poziomie – powiedział Rafał po ukończeniu marszu. – Wyniki mówią same za siebie. Nie miałem szans w tym roku na medal, tym bardziej, że całe moje przygotowania są skupione na dystansie 50 km. Jestem średnio zadowolony, ale przynajmniej skończyłem i uzyskałem klasę mistrzowską międzynarodową. Po nieudanym starcie na Litwie to zawsze coś – poszedłem na swoim poziomie. Mam nadzieję, że na Mistrzostwach Świata pójdzie mi trochę lepiej i tam pokażę, na co mnie jest stać.

Kto śledził informacje na LubieHrubie o treningach i startach ósmego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w chodzie sportowym na dystansie 50 km. pochodzącego z Poraja Rafała Fedaczyńskiego (obecnie reprezentującego AZS AWF Katowice) to wie, że posiadając minimum na tym dystansie uzyskane na tych Igrzyskach, w bieżącym roku skoncentrował się na ścisłych przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Berlinie w dniach 15 – 23 sierpnia 2009 r.

Pewnym utrudnieniem lub dobrym bodźcem może okazać się zmiana trenera kadry Polski (Krzysztof Kisiel na Ilię Markowa), który wprowadził spore zmiany w treningu i technice. Być może te zmiany spowodowały, że w dotychczasowych startach Rafałowi szło przeciętnie, ale jeżeli trening był obudowany na dużej wytrzymałości to teraz przy pewnym wyluzowaniu może przynieść świetny efekt podczas Mistrzostw Świata, ponieważ jakby nie było, jest to 50 km. Jeżeli chodzi o psychikę to Rafał pamięta moje powiedzenie „Kto przygotowany fizycznie to będzie i psychicznie”. Liczę, że tak będzie i Rafał znajdzie się ponownie w pierwszej ósemce oraz mam nadzieję, że my z rodzinnych stron Rafała będziemy szczególnie mocno trzymali zaciśnięte kciuki za udany występ.

***

Czołówka MP

Chód 20 km
1. Grzegorz Sudoł AZS AWF Kraków 1.21:49
2. Rafał Augustyn Sokół Mielec 1.22:03
3. Artur Brzozowski Znicz Biłgoraj 1.22:23
4. Benjamin Kuciński Piętka Katowice 1.23:10
5. Rafał Fedaczyński AZS AWF Katowice 1.24:05
6. Dawid Wolski Resovia Rzeszów 1.27:09

Olimpijczyk Artur Brzozowski z Biłgoraja poprawił rekord województwa lubelskiego, który właśnie należał do Rafała Fedaczyńskiego 1.23:03. W 2005 r. Rafał Fedaczyński przyszedł do mnie i powiedział, że Artur Brzozowski chętnie przeniesie się do Unii i chce z nami trenować, niestety delikatnie poruszony temat nie wywołał entuzjazmu wśród działaczy.

***

Dla jednych piąte miejsce jest dalekie dla innych to jest sukces i tak można powiedzieć o występie Kamila Bełza (obecnie reprezentującego AZS AWF Biała Podlaska), który w pchnięciu kulą uplasował się na tej pozycji, rywalizując jakby nie było z aktualnym Mistrzem Olimpijskim Tomaszem Majewskim. W tej pierwszej szóstce Kamil jest najmłodszym zawodnikiem i można trochę ironicznie powiedzieć, poprawi się o 2 m i dołączy do R. Fedaczyńskiego. Kto wie za rok, za dwa … i ?

Kula – czołówka
1. Tomasz Majewski AZS AWF Warszawa 21.17
2. Krzysztof Krzywisz Podlasie Białystok 19.44
3. Dominik Zieliński Flota Gdyna 19.15
4. Rafał Kownatke 18.48
5. Kamil Bełz AZS AWF Biała Podlaska 18.20
6. Marci Górzyński SKLA Sopot 18.12

Do tego piątego miejsca w kuli Kamil dorzucił szóste miejsce w rzucie dyskiem, rywalizując jakby nie było z … wice Mistrzem Olimpijskich Piotrem Małachowskim.

Dysk – czołówka
1. Piotr Małachowski Śląsk Wrocław 64.15
2. Bartosz Ratajczak AZS Poznań 60.55
3. Konrad Szuster Start Lublin 60.38
4. Olgierd Stański AZS UMCS Lublin 59.42
5. Robert Urbanek MKLS Łęczyca 58.18
6. Kamil Bełz AZS AWF Biała Podlaska 55.84
7. Przemysław Czajkowski AZS AWF Biała Podlska 54.61

Może ktoś zastanawia się ? A co się dzieje z hrubieszowianką Edytą Grzyb – Litwiniuk (wielokrotna medalistka MP w sztafetach), to jej brat Bartek poinformował mnie, że podczas przygotowań do zawodów pierwszo – ligowych, pokonując płotki doznała kontuzji (pęknięcie nogi) i jest w stanie rehabilitacji. Edyta – zdrowia.

***

Skład reprezentacji Polski na lekkoatletyczne MŚ:

MĘŻCZYŹNI

100 m
10.21 Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 31.07 w Bydgoszczy

800 m
1:43.84 Marcin Lewandowski (Ósemka Police) 28.07 w Monako
1:45.72 Adam Kszczot (RKS Łódź) 17.06 w Ostrawie

3000 m z przeszkodami
8:21.32 Tomasz Szymkowiak (Orkan Września) 17.06 w Ostrawie

maraton
2:11:59 Henryk Szost (Grunwald Poznań) 13.04.2008 w Dębnie

110 m ppł
13.46 Artur Noga (KS Warszawianka) 03.07 w Oslo

wzwyż
2.31 Grzegorz Sposób (Start Lublin) 2.8 w Bydgoszczy
2.28 Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 17.07 w Kownie

tyczka
5.71 Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 10.06 w Bydgoszczy

kula
21.95 Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 30.07 w Sztokholmie

dysk
68.75 Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 23.05 w Halle

młot
78.93 Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 24.07 w Nikiti

oszczep
84.85 Adrian Markowski (Osa Zgorzelec) 1.08 w Bydgoszczy
83.52 Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) 14.06 w Berlinie

chód na 20 km
1:22:17 Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) 18.04 w Zaniemyślu
1:22:23 Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj) 1.08 w Bydgoszczy

chód na 50 km
3:52:16 Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) 28.03 w Dudincach
3:45:47 Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 29.03.2008 w Dudincach
3:46:51 Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice) 22.08.2008 w Pekinie

4×100 m (warunkowo)
39.11 21.06 w Leirii
Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków)
Robert Kubaczyk (AZS Poznań)
Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań)
Michał Bielczyk (AZS AWF Warszawa)
Mikołaj Lewański (MKL Szczecin)

4×400 m
Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)
Rafał Wieruszewski (Orkan Środa Wlkp)
Piotr Klimczak (WKS Śląk Wrocław)
Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)
Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

***

KOBIETY

100 m
11.38 Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 31.07 w Bydgoszczy

800 m
1:59.77 Anna Rostkowska (Athletic Jakać Młoda) 17.07 w Paryżu

1500 m
4:02.30 Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 28.07 w Monaco
4:04.83 Lidia Chojecka (KS Warszawianka) 10.07 w Rzymie

400 m ppł
54.31 Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 10.07 w Rzymie

3000 m z przeszkodami
9:34.07 Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek) 25.07 w Londynie

100 m ppł
13.16 Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 18.07 w Saragossie

wzwyż
1.93 Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok) 1.08 w Bydgoszczy

tyczka
4.80 Anna Rogowska (SKLA Sopot) 1.08 w Bydgoszczy
4.78 Monika Pyrek (MKL Szczecin) 14.06 w Berlinie
4.46 Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4.07 w Madrycie

w dal
6.74 Teresa Dobija (AZS Łódź) 1.08 w Bydgoszczy

trójskok
14.04 Małgorzata Trybańska (Warszawianka) 2.8 w Bydgoszczy

dysk
63.96 Żaneta Glanc (AZS Poznań) 26.06 w Krakowie
63.24 Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 2.06 w Dessau
61.78 Joanna Wiśniewska (Gwardia Warszawa) 12.7. w Lignano

młot
76.59 Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) 16.06 w Ostrawie

oszczep
63.53 Urszula Piwnicka (SKLA Sopot) 30.05 w Kalamacie
warunkowo: 58.83 Barbara Madejczyk (Jantar Ustka) 8.6 w Pradze

siedmiobój
6378 Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie
6191 Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie

chód na 20 km
1:32:39 Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 18.04 w Zaniemyślu

4×100 m
43.57 21.6 w Leirii
Iwona Ziółkowska (WKS Śląsk Wrocław)
Iwona Brzezińska (KS Warszawianka)
Marika Popowicz(SL WKS Zawisza Bydgoszcz)
Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)
Marta Jeschke (SKLA Sopot)
Dorota Jędrusińska (WKS Śląsk Wrocław)

Opracował – mak

Na zdjęciu – Rafał Fedaczyński podczas zawodów w Bydgoszczy.

Hrubieszow LubieHrubie 2009