Ferie na stoku narciarskim

W dniach 6-9 lutego 2012r., 86 uczniów Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyło w zapowiadanym wcześniej, zorganizowym wypoczynku zimowym pod hasłem „Aktywnie, przyjemnie i zdrowo”.

Reklamy

9 lutego 2012 została zakończona akcja ferii zimowych organizowanych przez Gimnazjum nr 1 im. Krola Wladysława Jagiełły w Hrubieszowie pod hasłem „Aktywnie, przyjemnie i zdrowo”, w której wzięło udział 86 uczniów.

Zabawy, turnieje i inne atrakcje wypoczynku zimowego możliwe były dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Hrubieszów, który dotował szkołę kwotą wysokości: 3,680.00 PLN.

Reklamy

Pierwszy dzień poświęcony został organizacji, zapoznaniu uczniów z programem wypoczynku, zasadami bezpiecznego zachowania na stoku, weryfikacji umiejetności narciarskich oraz skompletowaniu i przydzieleniu sprzętu narciarskiego poszczególnym uczestnikom. Po części organizacyjnej udalismy się na pierwszą rozgrzewkę narciarską na przyszkolnym, płaskim terenie. Kolejnym punktem dnia był turniej tenisa stołowego, w którym kolejne miejsca zdobyli:1. Michał Łopocki, 2. Adrian Flaks, 3. Rafał Biziorek.

Następne dni zimowiska stanowiły wyjazdy na stok narciarski w Jacni, które na stałe wpisały się w kalendarz naszej szkoły. Dla wielu uczniów wyjazdy te były pierwszym w życiu sprawdzianem umiejętności narciarskich, dla innych być może jedyną możliwością zetknięcia się ze stokiem. Promienie słońca ślizgające się po zmrożonym śniegu oraz pierwsze nieporadne kroki na stoku Jacni przyniosły wiele radości i śmiechu. Z minuty, na minutę jeździliśmy coraz śmielej i lepiej. Nie obyło się oczywiście bez komicznych sytuacji, takich jak upadki. Okazało się, że prawie wszyscy złapaliśmy narciarskiego bakcyla i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak udane wycieczki.

Nasze wyjazdy, organizowane każdego roku, mają jeszcze jeden pozytywny aspekt – często wyjeżdżamy, jako grupa uczniów, kolegów ze szkoły a wracamy, jako grupa przyjaciół, którzy właśnie odkryli coś nowego, dzięki czemu można polubić nawet najsroższą zimę i… szkołę.

W drodze powrotnej uzupełnialiśmy stracone kalorie w zamojskim McDonaldzie.

DO KOLEJNEGO ZOBACZENIA NA STOKU!

 

Info i foto: Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie