Festiwal Tenisa Stołowego

Hrubieszów Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” w Hrubieszowie jest głównym organizatorem Festiwalu Tenisa Stołowego pod hasłem „Z tenisem stołowym do długowieczności”, który odbędzie się w dniach 6 – 12.01.2010 r. na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklamy

***

Impreza jest wspierana organizacyjnie i finansowo przez Hrubieszowskie Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Hrubieszowa oraz Urzędy Gmin: Hrubieszowa, Mircza, Dołhobyczowa i Werbkowic oraz wielu innych sponsorów.

Celem festiwalu jest popularyzacja tenisa stołowego oraz zdrowego trybu życia w naszym społeczeństwie. Akcja ta jest skierowana do ludzi w różnym wieku, od przedszkolaków do seniorów w podeszłym wieku, zamieszkujących zarówno tereny miejskie, jak i wiejskie.

Impreza ta będzie składała się z cyklu turniejów mających na celu wyłonienie najlepszych zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Będą rozgrywane zawody rangi powiatowej i rejonowej z udziałem najlepszej młodzieży z terenów Zamojszczyzny. Odbędą się również turnieje rangi wojewódzkiej.

Odbędzie się również turniej o charakterze rekreacyjnym „Gramy dla Jerzego” powiązany z akcją ogólnopolskich turniejów w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w ubiegłym roku rozegrano ponad 100 turniejów w całej Polsce) – w naszym mieście rozgrywany po raz drugi (w roku 2009 w czasie jednego dnia wzięło w nim udział 389 zawodników). Będą to na pewno jedne z największych zawodów zorganizowanych w tej dyscyplinie sportowej (będzie rozgrywany na 18-stu stołach w ciągu dwóch dni). Jest to akcja charytatywna, podczas której będą zbierane fundusze, jak również prowadzona będzie licytacja różnych gadżetów na poczet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Turniej zostanie rozegrany w 16 kategoriach (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, seniorzy, weterani , niepełnosprawni oraz zawodnicy posiadający licencje PZTS).

Zwieńczeniem kilkudniowych rozgrywek tenisowych będzie Finał Drużynowych Wojewódzkich Igrzysk i Gimnazjady w Tenisie Stołowym. Wystąpią najlepsze drużyny szkół podstawowych i gimnazjów wyłonione na drodze eliminacji powiatowych, a następnie rejonowych, zarówno dziewcząt, jak i chłopców z całej Lubelszczyzny.

Przewidujemy mecze pokazowe z udziałem zawodniczek ligowych grających na co dzień w Polskiej Lidze Tenisa Stołowego. Odbędą się również warsztaty szkoleniowe dla instruktorów sportu, nauczycieli wychowania fizycznego i innych zainteresowanych rozwojem tenisa stołowego.

W miesiącu grudniu chcemy zorganizować w każdej szkole z terenu powiatu akcję grania mistrzostw tenisa stołowego (mamy nadzieję, że wszyscy się włączą). Szkoły, które rozegrają turniej i przyślą komunikat do organizatora, wezmą udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów.

Organizujemy konkurs fotograficzny po hasłem „Tenis stołowy w obiektywie”.

Liczymy, że festiwal będzie jedną z największych imprez tenisa stołowego w kraju, zgromadzi dużą ilość uczestników i da im ogromną satysfakcję zarówno z udziału, jak i uprawiania tej dyscypliny sportu.

Informacje o turnieju zostaną zamieszczone w prasie lokalnej i wojewódzkiej oraz w Internecie.

Gorąco liczymy na zrozumienie i wsparcie naszej imprezy.

***

Pozostający ze sportowym pozdrowieniem

Prezes UKS „Ogólniak”
Zbigniew Krawczuk

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009