16 kwietnia 2024

Finał II Ligi PC Mężczyzn

Warszawa

W Warszawie rozegrano finałowy turniej II ligi „Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn 2008” w podnoszeniu ciężarów, gdzie zmierzyły się najlepsze zespoły tej klasy rozgrywkowej. Zespół Unii Hrubieszów uplasował się na piątej pozycji. W całym sezonie rywalizowało 20 zespołów.

Wygrał zespół RKS „Okęcie” Warszawa – 1698,1 pkt. przed MULKS Terespol – 1675,4 pkt., które wywalczyły jednocześnie awans do ciężarowej „ekstraklasy”. Indywidualnie, najlepsi byli: Łukasz KRAWCZYK Hejnał Kęty z kategorii 67,1 kg osiągając w dwuboju 245 kg (108+137) – według tabel 369,0 pkt., Łukasz OPORSKI Okęcie Warszawa kat. 91,2 – 295 (130+165) – 363,4 pkt. i Radosław UCIŃSKI AKS Myślibórz kat. 77,3 – 265 (120+145) – 355,7 pkt. W Unii najcenniejszy wynik osiągnął Adam Sarzyński.

***

Nieoficjalna tabela czołówki II ligi „DMPM '2008”