Finał Pucharu Starosty nie dla Unii – relacja z meczu. Wyniki innych spotkań

Unia Hrubieszów przegrała z Kryształem Werbkowice 0:1 w półfinałowym meczu o Puchar Starosty Powiatu Hrubieszowskiego. Znów lepszy był Kryształ, który wygrywa z Unią nie tylko w lidze, ale również regularnie w pucharowych rozgrywkach.

Reklamy

Pierwsze zaskoczenie z boiska to powrót do bramki Unii Patryka Maca, który wraca po półrocznym wypożyczeniu do Huczwy Tyszowce. Czyżby był to znak, że Unia poważnie myśli o czwartej lidze? Niestety z taką grą, jaką zaprezentowali w niedzielę podopieczni Roberta Kulika, będzie ciężko bić się o IV ligowy front. Tym bardzie, że zarówno Kryształ jak i Grom również stawiają sobie za cel awans do wyższej klasy rozgrywkowej w nadchodzącym sezonie.

W pierwszej połowie gra Unii wygląda jeszcze na w miarę poukładaną, ale też widać było, że zawodnicy jadą na resztkach sił z poprzedniego sezonu. Skład z perspektywy ligowych zmagań za wiele się nie zmienił i wciąż w ataku gramy z jednym napastnikiem, co w walce z dobrze dysponowaną obroną gospodarzy na wiele się nie zdało. Sytuacji na strzelenie gola było jak na lekarstwo i to zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Dopiero po błędzie w środku pola popełnionym przez Krygiela, Kryształ zdołał wyjść na prowadzenie po strzale Tarasa Maliuka. Inna sprawa, że przy tej akcji zasnęli obrońcy, bowiem sam zawodnik Kryształu zanim oddał strzał, dążył dwa razy zgubić piłkę.

W drugiej części pucharowego spotkania Kryształ starał się utrzymać wynik kontrolując przebieg gry. Unia zmuszona była do ataku pozycyjnego i często zagrywania piłkę za plecy obrońców, co praktycznie nie przekładało się na sytuacje strzeleckie. Nie mogło tak być, bowiem trener Unii chyba na siłę forsuje grę z jednym napastnikiem, gdy każdy kibic Unii widzi, że przy odrabianiu wyniku przydałby się drugi napastnik.

Unia w końcówce meczu mogła wyrównać, nawet wyjść na prowadzenie, ale dwukrotnie fatalnie strzelał Greniuk, który występu w tym spotkaniu nie może zaliczyć do udanych.

Ostatecznie Unia przegrywa 0:1 i w finale Pucharu Starostów zagra zwycięski Kryształ z Płomieniem/Spartan Nieledew, który w drugim półfinałowym meczu pokonał 3:1 Huragan Hrubieszów.

 

Unia: Mac – Zając, Mossurec, Białacki (Kucharski), Kawarski, Nowak, Borys (Garbacz), Kondrat, Krygiel, Stefaniak, Oleszczuk (Greniuk).

Kryształ: Robert Suchodolski, Maciek Wójtowicz, Igor Lebiega, Jarek Kaczoruk, Paweł Musiał, Aleksander Poterucha, Mariusz Podgórski, Taras Maliuk, Piotrek Musiał, Tomek Przeworski, Damian Podolak.


Wyniki spotkań o Puchar Starostów rozegranych w dniach 20-21 lipca 2013 r.

(Źródło: ZOZPN):

Victoria Łukowa-Chmielek – Aleksandria Aleksandrów   2:5

Cosmos Józefów – Tanew Majdan Stary   11:2

Orzeł Tereszpol – Tur Turobin 3:0 vo

Włókniarz Frampol – Grom Różaniec   1:2

Płomień-Spartan Nieledew – Huragan Hrubieszów   3:1

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów   1:0

Granica Lubycza Królewska – Pogoń Łaszczówka   2:2 karne 4:5

Szumy Susiec – Korona Łaszczów 4:2

Sokół Zwierzyniec – Sparta Łabunie   3:1

Potok Sitno – Ostoja Skierbieszów 4:2

AMSPN Hetman II Zamość – Olimpia Miączyn   3:1

Igros Krasnobród – Gryf Gmina Zamość   1:0


Opracował – Józek