Finał wojewódzki chłopców z Trójki

27 marca 2008 r. Gimnazjum nr 3 zajęło V miejsce w Wojewódzkim Finale Gimnazjady w Koszykówce chłopców.

Reklamy

Podczas pobytu w Białej Podlaskiej poza zawodami sportowymi uczniowie Gimnazjum nr 3 mieli możliwość zwiedzenia i zapoznania się z obiektami jakimi dysponuje AWF. Po uczelni oprowadzał nas sam Prodziekan ds. dydaktyki dr Stefan Litwiniuk, za co serdecznie dziękujemy.
Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowali: Czesław Drączkowski i Kamil Wojciechowski

***

KOMUNIKAT KOŃCOWY
WOJEWÓDZKIEJ GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
LOTTO BASKET CUP
Biała Podlaska 27.03.2008 r.

Uroczystego otwarcia finału wojewódzkiego dokonał Prezydent Białej Podlaskiej pan Andrzej Czapski w towarzystwie Naczelnika ds. społecznych, Prezesa Szkolnego Związku Sportowego w Lublinie oraz dyrektorów Liceum i Gimnazjum w Białej Podlaskiej.

Uroczystość otwarcia uatrakcyjniły występy zespołów cheelenderek :
– IV Liceum im. Staszica w Białej Podlaskiej,
– Gimnazjum nr. 4 w Białej Podlaskiej
oraz dwóch piosenkarek uczennic w/w szkół.

***

Zespoły drogą losowania podzielono na dwie grupy
rozstawiając zespoły Białej Podl. i Lublina

Uczestnicy finału wojewódzkiego :

Publiczne Gimnazjum nr 6 Biała Podlaska
Demczuk Damian
Kolejko Mateusz
Ambramczuk Adam
Arnold Przemysław
Jakimiuk Arkadiusz
Ulewicz Piotr
Lenartowski Jakub
Koleśnik Marek
Andrzejczuk Bartosz
Koźluk Krystian
Opiekun : Bogdan Łowisz

Gimnazjum im. Sw. Jadwigi Krolowej w Biłgoraju
Kurzyński Remigiusz
Kuzma Maciej
Okoń Marcin
Kurzyna Paweł
Siwko Dawid
Blacha Mateusz
Buczek Jakub
Tkaczyk Emil
Opiekun : Zdzisław Solak

Publiczne Gimnazjum w Strachosławiu
Pietruk Karol
Petruk Szymon
Gąsiorowski Michał
Mazur Krystian
Gierczyk Marcin
Wawrzyk Damian
Pogorzelec Tomasz
Purzycki Tomasz
Michalczuk Radosław
Chibner Damian
Petrewicz Dariusz
Słoniec Kamil
Opiekun : Dariusz Stocki

Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie
Popławski Szymon
Nowosad Maciej
Żołdak Piotr
Grzyb Bartłomiej
Otręba Mateusz
Otręba Damian
Czyrka Piotr
Kowalski Ernest
Wyżyn Daniel
Drączkowski Kamil
Gomuła Hubert
Kłak Mateusz
Opiekun : Kamil Wojciechowski

Publiczne Gimnazjum nr 4 w Puławach
Piasecki Krzysztof
Janaczek Piotr
Chmielewski Szymon
Kołcz Damian
Kozieł Mateusz
Sandomierski Patryk
Kursa Bartek
Cerek Jakub
Bartuzi Andrzej
Bartuzi Marek
Solecki Adam
Zakrocki Jakub
Opiekun : Waldemar Goza

Gimnazjum nr 9 w Lublinie
Karolak Bartek
Karolak Kuba
Dadas Kuba
Horbowski Łukasz
Zięba Cyprian
Kowalczuk Marcin
Lipert Mariusz
Goral Rafał
Ładosz Damian
Pietron Mateusz
Opiekun : Wojciech Marek

***

Grupa A
G. Strachosław – G. Nr 3 Hrubieszów 37:20 /9:5,19:11,30:15
G. Nr 3 Hrubieszów – G. Nr 6 Biała Podl. 25:79 /3:25,11:45,17:58,
G. Nr 6 Biała Podl. – G. Strachosław 47:27 /13:8,25:18,34:27

Tabela gr. A
1. G. Nr 6 Biała Podl. 2 mecze 4 pkt 127:52
2. G. Strachosław 2 mecze 3 pkt 64:74
3. G. Nr 3 Hrubieszów 2 mecze 2 pkt 45:116

Grupa B
G. Nr 4 Puławy – G. Nr 1 Biłgoraj 30:22 /4:5,10:14,20:19/
G. Nr 1 Biłgoraj – G. Nr 9 Lublin 33:56 /9:16,11:36,22:40/
G. Nr 9 Lublin – G. Nr 4 Puławy 52:27 /14:7,32:9,44:21

Tabela gr. B
1. G. Nr 9 Lublin 2 mecze 4 pkt 108:60
2. G. Nr 4 Puławy 2 mecze 3 pkt 57:74
3. G. Nr 1 Biłgoraj 2 mecze 2 pkt 55:86

FINAŁY
o III miejsce
G. Strachosław – G. Nr 4 Puławy 39:34 /11:9,16:18,27:24/

o I miejsce
G. Nr 6 Biała Podl. – G. Nr 9 Lublin 69:57 /20:13,41:25,56:41/

***

Ostateczna kolejność:
1. G. Nr 6 Biała Podl. op. Bogdan Łowisz – awans do finału ogólnopolskiego
2. G. Nr 9 Lublin op. Wojciech Marek
3. G. Strachosław op. Dariusz Stocki
4. G. Nr 1 Puławy op. Waldemar Gola
5-6. G. Nr 3 Hrubieszów op. Kamil Wojciechowski
5-6. G. Nr 1 Biłgoraj op. Zdzisław Solak

Drużyny, które zajęły miejsca I, II i III otrzymały puchary, oraz medale. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy.
Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i koszulki ufundowane przez firmę Lotto.

info:
Kamil Wojciechowski
Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie