Finałowe miejsca Unii Hrubieszów na Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej Atletyce

W dniach 4-5 czerwca 2016 roku na stadionie OSIR w Zamościu było upalnie, wietrznie, gwarno i rojno, ponieważ odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce w trzech kategoriach wiekowych. Dobrze spisywali się reprezentanci Unii Hrubieszów, którzy indywidualnie wywalczyli kilka miejsc punktowanych a miejsce najbliżej podium zajął Michał Baranowski w chodzie sportowym. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym i wyników sportowych.

8. Skorupa Łucja 2000 m z prz. – 9:04,42

11. Załuski Szymon 100 m – 11,99 (w.+1m/sek.)

13. Załuski Szymon 200 m – 24,19 (w.-0,2)

15. Misiaszek Kacper 3000 m – 9:56,01

19. Skorupa Łucja 800 m – 2:44,71

21. Łoza Dawid 800 m – 2:13,77

Trener Unii Hrubieszów – Mirosław Kamień

4 czerwca 2016 r. rozpoczęły się w Zamościu Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce.  W sesji przedpołudniowej zawodów wystartowało dwóch naszych zawodników. W chodzie na 10 000 m juniorów 4 miejsce zajął Michał Baranowski ustanawiając nowy rekord życiowy. W biegu na 100 m juniorów młodszych wystąpił Szymon Załuski, który zajął 11 miejsce również z rekordem życiowym. W sesji popołudniowej startowało jeszcze sześcioro naszych zawodników. W drugim dniu Mistrzostw przy bardzo wietrznej (wiatr w porywach dochodził do 5 m/s) i upalnej pogodzie wystartowało w konkurencjach indywidualnych 8 zawodników i zawodniczek naszego klubu oraz sztafeta 4×400 m chłopców. Najlepiej zaprezentował się Marcin Bielecki w rzucie oszczepem, który zajął 5 miejsce. Rekordy życiowe ustanowili: Szymon Załuski w biegu na 200 m, Kacper Misiaszek w biegu na 3000 m, Łucja Skorupa w biegu na 800 m. W biegu na 400 m przez płotki zadebiutował Piotr Soniak. W sztafecie 4×400 m wystartowała sztafeta chłopców, która zajęła 6 miejsce. Niestety, trochę gorsze starty od swoich możliwości zaprezentowali Albert Romaszko na 3000 m i Dawid Łoza na800 m, nieźle Agata. Teraz przed nami start w Krasnymstawie.

Michał Baranowski – No cóż jest to kolejny start, który mogę zaliczyć do bardzo udanych, poprawiłem o prawie 1,5min życiówkę, technika dalej jest tragiczna, ale trenuję dopiero 4 miesiące, więc nie będę narzekał. Szkoda, że są osoby, które twierdzą, że chód sportowy to nie jest dyscyplina sportowa, więc nie wiem, czym się tu chwalić, ale osiągnąłem minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów. Będę robił swoje i nadal trenował codziennie i nie będę się przejmował ludźmi, którzy zniechęcają ludzi do uprawiania sportu. Następny mój start, to właśnie MP w Suwałkach i myślę, że tam forma będzie jeszcze wyższa.

Najlepsi z naszego rejonu:

W kategorii młodzieżowców (20 – 22 lata) najwyższe miejsca zajęli: 2. Szmit Joanna 3000 m – 10:14,61 i 3. 1500 m – 4:42,02, 4. Muzyczuk Dawid 400 m – 50,91 (oboje Agros Zamość). W Juniorach (19/18 lat) 3. Tuz Damian młot (6kg) – 51.96, 4. Deryło Aleksandra100 m – 13,00, 4. Śmiech Aleksandra (wszyscy Agros) Agros młot – 54.00, 4. Baranowski Michał (Unia Hrubieszów) chód 10 km – 55:49,20. Juniorzy młodsi (17/16 lat): 2. Wiater Michał chód 10 km – 47:15,17, 2. Jakóbczyk Mateusz 400 pł – 56,77 4. Lemieszek Kacper trójskok – 12.99 (wszyscy Agros). Sztafety klasyfikowano open: 1. Agros Zamość sztafeta 4×100 m (mężczyźni) – 43,17 /Piwko Bartłomiej, Mirosław Cezary, Mielniczek Mateusz, Lipiński Sebastian/, 1. Agros Zamość sztafeta 4 x 400 m (kobiety) – 4:08,49 /Malinowska Marta, Lewkowicz Natalia, Białach Marzena, Żuk Julia/ 3. Agros Zamość sztafeta 4×400 m (mężczyźni) – 3:30,53 /Bryliński Patryk, Muzyczuk Dawid, Ogorzałek Jakub, Sobolewski Michał/

Punktacja klubowa: 1. Podlasie Białystok – 220 pkt., 2. Agros Zamość – 125, 3. ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski – 115, 4. Orka Środa Wielkopolska – 112, 5. Orkan Września – 107, 6. WLKS Nowe Iganie – 101… 49. Unia Hrubieszów – 21, 61. Znicz Biłgoraj – 16. Punkty wywalczyło 90 klubów, przeprowadzono 84 konkurencji.