Gala Sportu Szkolnego 2018/2019. Staszic piąty w województwie!

W klasyfikacji szkół średnich, na 120 szkół w województwie, hrubieszowski Staszic uplasował się na wysokiej piątej pozycji Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2018/2019.

Reklamy

 

W tym roku Świdnik był gospodarzem Uroczystego Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok 2018/19. Uroczystość odbyła się 29 listopada 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewody Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Burmistrzowie i Starostowie miast, Dyrektorzy szkół, wyróżnieni nauczyciele oraz zaproszeni goście.

 

Wyróżniono następujące kategorie:

– Igrzyska Dzieci

– Igrzyska Młodzieży Szkolnej

– Licealiada

– Klasyfikacja Powiatów.

Podczas podsumowania wręczono puchary i dyplomy dla szkół, które znalazły się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji.

W przerwach swoje umiejętności sportowe, taneczne i wokalne zaprezentowali uczniowie ze szkół gospodarzy.

W klasyfikacji szkół średnich w kategorii Licealiada na 120 szkół w województwie Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie, a obecnie I LO im.ks. St. Staszica w Hrubieszowie uplasował się na wysokiej piątej pozycji. Dwa lata wcześniej (2017r.) było to 9 miejsce, tym razem aż o 4 oczka wyżej.

Jest to najwyższy wynik w historii szkoły oraz szkół średnich powiatu hrubieszowskiego.

Puchar i dyplom z rąk Prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Mariana Sikorskiego odebrała Barbara Cygan, nauczyciel wychowania fizycznego.

Wszystkich gości gali po uroczystościach czekał słodki poczęstunek.

Tekst i foto Barbara Cygan