Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie rywalizowało w wojewódzkiej Lidze Lekkoatletycznej

W dniu 3.06.2014 r. w Puławach została rozegrana Wojewódzka Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna, w której po eliminacjach powiatowych i rejonu zamojskiego zakwalifikowały się dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, zajmując 5 i 6 miejsce. W rywalizacji chłopców najlepszym zespołem okazało się Gimnazjum nr 18 z Lublina, dla którego najwięcej punktów zebrał często trenujący w Hrubieszowie Michał Kitliński.

Reklamy


Wojewódzka Gimnazjalna Liga Lekkoatletyczna

Puławy 3.06.2014 r.

 

Dziewczęta

1      Gim. 2 Tomaszów Lub.    1168

2      PG 2 Puławy                    1165

3      PG 1 Huta Dąbrowa        1159

4      PG 6 Biała Podlaska        1124

5      PG 4 Puławy                    1102

6      ZSM 3 Hrubieszów        1058

7      Gim. Rejowiec                 1020

8      ZS Siedliszcze                 994

9      PG 2 Kraśnik                   967

10    Gim. Wojciechów             965


Chłopcy

1      Gim. 18 Lublin               1378

2      PG Parczew                     1340

3      Gim. 1 Tomaszów Lub.    1284

4      ZS Siedliszcze                 1281

5      ZSM 3 Hrubieszów        1261

6      PG 4 Puławy                    1228

7      Gim. 8 Chełm                   1213

8      Gim. Mysłów                    1191

9      PG 1 Kraśnik                   1182

10    Gim. Wola Sernicka         1118

11    Gim. Aleksandrów           1071

 

Pierwsze zespoły zakwalifikowały się na Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych, które odbędą się w dniu 21.06.2014 r. w Białymstoku.

 

Wyniki i punkty ZSM 3 Gimnazjum Hrubieszów

Dziewczęta

                      Dziomaga Maryla               14,66    96 pkt.

100 m            Szostak Aleksandra           14,89    90

                      Kowalska Aleksandra        14,89    90

                      Chmielewska Małgorzata   48,81    98

300 m            Tlak Aleksandra                 50,38    90

                      Pachla Karolina                  4,07      79

Skok              Radomska Anna                 4,35      93

w dal             Łyko Zofia                          3,91      71

                      Niemczyk Karolina              135       86

wzwyż           Daciuk Aleksandra             130       76

                      Chodun Joanna                 7,68      58

Pchnięcie       Śmiszek Daria                    8,87      96

kulą               Suchowska Paula              8,68      90

                      Dziomaga Maryla               58,28    74

4 x 100 m     Drzygało Estera                               

                      Kowalska Aleksandra                      

                      Radomska Anna   

                            

Wyniki i punkty ZSM 3 Gimnazjum Hrubieszów

Chłopcy

                        Fijołek Patryk                    12,74           100 pkt.

100 m             Popławski Kacper             12,82           97

                        Jóźwiak Damian                12,41           115

                        Kazan Kacper                   42,41           101

300 m             Chachler Bartosz              45,93           78

                        Warecki Kamil                   43,53           91

                        Kasztelan Przemysław     3:03,86        92

                        Chachler Hubert               3:13,20        77

1 000 m          Łazorczyk Arkadiusz         DQ                

                        Skoczylas Dominik            6,05             135

Skok                Czerniak Oktawian           5,72             109

w dal               Smerdel Bartosz               5,01             72

                        Zalewski Jakub                 140,00         60

wzwyż             Frankiewicz Kamil             135,00         53

Kula 5kg           Orzechowski Miłosz          10,59           100

                        Skoczylas Dominik            46,86           166

4 x 100 m       Fijołek Patryk                                         

                        Popławski Kacper                                  

                        Jóźwiak Damian                                     

 

G. 18 Lublin

                        Sierocki Michał                  11,89           142 pkt.

100 m             Paszko Piotr                     13,35           80

                        Makowski Maciej               12,68           103

                        Kania Karol                       38,40           164

300 m             Kitliński Michał                38,25          167

                        Wójcik Tomasz                 39,61           139

                        Korzeniewski Hubert        3:03,49        93

                        Maj Łukasz                       3:19,18        68

1 000 m          Bieńko Seweryn               3:28,93        56

                        Ptaszyński Dominik           DNS              

Skok                Wójcik Konrad                  5,53             93

w dal                                                                             

                        Moniak Maciej                   DNS              

                        Dwornicki Adam                9,97             84

Pchnięcie        Martychowiec Maksymilian 9,29   68

kulą                 Furtas Filip                        9,09             64

                        Wójcik Tomasz                 46,15           177

4 x 100 m       Sierocki Michał                                       

                        Kania Karol                                            

                        Kitliński Michał

                                                                  


Najlepsze wyniki w historii hrubieszowskiej la

 

100 m – PE

 

1. Brzozowska Dorota ZS 1 Hrubieszów 12,17 1988 r.

2. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 12,21 2004

3. Grzyb Edyta ZS 3  Hrubieszów 12,39 2002

104. Szostak Aleksandra ZSM 3 G. Hrubieszów 14,60 2014

107. Dziomaga Maryla ZSM 3 G. Hrubieszów 14,66 2014

 

300 m – PE

 

1. Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 41,05 2004 r.

2. Kuniczuk Małgorzata LO Hrubieszów 41,23  1990

3. Pyc  Edyta LO Hrubieszów 41,40 1992

45. Trybuła Agata SZS G. Mircze 45,94 2014

88. Chmielewska Małgorzata ZSM 3 G. Hrubieszów 48,81 2014

102. Gajewska Karolina ZSM 3 SP Hrubieszów 49,75 2014

111. Tlak Aleksandra ZSM 3 G. Hrubieszów 50,38 2014

 


Mężczyźni

 

100 m – PE

 

1. Krzyżanowski Andrzej ZS 2 Hrubieszów 11,08 1993

2. Magdziak Tomasz ZS 1 Hrubieszów 11,14 2002

3. Stajszczyk Dominik ZS 2 Hrubieszów 11,19 1998

49. Szuryński Piotr ZSM 1 G. Hrubieszów 11,98 2014

92. Jóźwiak Damian ZSM 3 G. Hrubieszów 12,41 2014

 

300 m – PE

 

1. Śliwiński Michał ZS 2 Hrubieszów 35,24 1998

2. Kudyk Marek ZS 1 Hrubieszów 35,61 1993

3. Kamień Andrzej ZS 3 Hrubieszów 35,79 1991

31. Maciejewski Przemysław ZS G. Horodło 39,26 2014

89. Kazan Kacper ZSM 3 G. Hrubieszów 42,41 2014

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)