GLKS Jarosławiec 2012

Zakończyła rozgrywki jesienne piłkarska zamojska klasa „B”, występująca w tych rozgrywkach jedyna z naszego powiatu drużyna GLKS Jarosławiec zajmuje ostatnie miejsce, ale miejmy nadzieję, że runda wiosenna poprawi tę pozycję. Od czego to zależy? Ci, co mogą niech potrenują i wyniki na pewno będą lepsze!!!

Reklamy

Zamojska klasa B – grupa II

Runda I – jesienna

 

Tabela 

1    Potok Sitno1            3   4    1    0    19:2 

2    Legion Komarów      9   3    0    2    15:9 

3    Metanoja Lipsko       8   2    2    1     8:7 

4    Perła Telatyn            7    2   1    2    10:8 

5    GKS Tarnawatka       6   2    0    3    10:15 

6    GLKS Jarosławiec   0   0   0    5     5:26 

 

Wyróżniający się zawodnicy starszego zespołu GLKS Jarosławiec to:

Patryk Siekierda,

Kordian Tokarz,

Damian Kucharczyk.

Trener – Krzysztof Serafin.

 

– Juniorów młodszych występujących w klasie okręgowej trenuje Zbigniew Skrzat (były lekkoatleta Unii Hrubieszów, rekord życiowy w skoku w dal – 6.60 !!! w 1978 r).

– Sekretarzem i „motorem” klubu jest od wielu, wielu lat sołtys Antoni Pacaj (były, również lekkoatleta, czołowy biegacz i w rzucaniu oszczepem powiatu i województwa lubelskiego Zrzeszenia LZS w drugiej połowie lat sześćdziesiątych XX wieku).

– W 95% działalność klubu finansuje UG w Uchaniach.

– Mecze rozgrywane są na boisku Gimnazjum w Jarosławcu.

– Niestety, brak jest Sali gimnastycznej do treningów.

– Kilku wychowanków klubu gra obecnie w Nieledwie i Chełmie.

 

Komentarz

U mnie drużyna GLKS Jarosławiec, jak i ich sekretarz Antoni Pacaj mają wielkie uznanie, ponieważ jeszcze są i współzawodniczą (i mam nadzieję, że będą!!!). Przypomnę, że takie gminy z powiatu hrubieszowskiego nie mają swoich piłkarskich drużyn seniorowskich jak: Horodło, Dołhobyczów, Mircze. W ogóle w rozgrywkach ligowych rywalizuje zaledwie pięć!!! Drużyn. Trzy w zamojskiej klasie okręgowej: Unia Hrubieszów, Kryształ Werbkowice, Płomień/Spartan Nieledew, jedna w klasie A Huragan Gmina Hrubieszów i właśnie w klasie B GLKS Jarosławiec. Od zawsze słyszę, że piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie i ja też tak uważam, ale czy w naszym powiecie? Teraz to już się mocno nad tym zastanawiam? Pięć drużyn w powiecie! Oj śpiewać każdy może, więc śpiewam „Gdzie ci chłopcy, mężczyźni, gdzie … ?”

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – po lewej Antoni Pacaj z dużyną GKS Jarosławiec z lat 1991/92.