24 lipca 2024

Głosujemy! Ruszył 38 Plebiscyt Sportowy Tygodnika Zamojskiego za 2021 rok

Od tego numeru ruszył 38 Plebiscyt Sportowy Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2021 roku. Wśród kandydatów  spotkamy sportowców z Hrubieszowa i Werbkowic.

Reklamy

GŁOSUJEMY

Marta Czapka z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz jej szkoleniowiec Radosław Niziołek – to zwycięzcy Plebiscytu Sportowego Tygodnika Zamojskiego za rok 2020 r. W tegorocznej edycji Plebiscytu uczestniczy 65 sportowców i 26 trenerów. Zachęcamy do oddawania głosów!

Reklamy

Zasady są proste. Aby kupon był ważny, musi być wypełniony czytelnie we wszystkich (!) rubrykach. Oczywiście kupony muszą być oryginalne, czyli wycięte z TZ. Pamiętajcie, że na kuponie drukujemy datę ważności – upływa w dniu poprzedzającym kolejne wydanie TZ. Przykładowo: kupon wydrukowany w tym numerze, 11 stycznia, będzie ważny do 17 stycznia (kolejny TZ ukaże się 18 stycznia). Kupony można dostarczać do redakcji osobiście lub przesyłać pocztą. W drugim przypadku decyduje data stempla pocztowego. Przeterminowane kupony nie będą uwzględniane. Kupony należy wysyłać na adres: Tygodnik Zamojski, ul. Grecka 6, 22-400 Zamość, koniecznie z dopiskiem „Plebiscyt 2021”.

Przy każdym kandydacie jest litera z numerem. Te informacje będą potrzebne w głosowaniu esemesowym. Głosować można tylko na jedną osobę. Jeżeli chcemy oddać głos na sportowca, powinniśmy wysłać wiadomość o treści TZW.Sx na numer 7248, gdzie x jest numerem kandydata, np. TZW.S7 (wielkość liter nie ma znaczenia).

Reklamy

Jeżeli głosujemy na trenera, wówczas wysyłamy esemes o treści TZW.Tx na numer 7248, gdzie x jest numerem kandydata, np. TZW.T4. Każdy esemes liczony jest, jako jeden głos, koszt jednego wynosi z 2,47 zł (z VAT). Głosy z kuponów i esemesów będą sumowane.

Regulamin plebiscytu jest dostępny w siedzibie organizatora i na stronie internetowej Tygodnika Zamojskiego.

­
KANDYDACI:
 
SPORTOWCY
 

BOKS

(S1) Wiktor Bartnik (ASB Hetman Zamość) – mistrz Polski juniorów, waga +92 kg.

(S2) Paweł Korzec (ASB Hetman Zamość) – wicemistrz mistrz Polski juniorów w kat. wag. 71 kg.

(S3) Hubert Pikuziński (ASB Hetman Zamość) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych, waga 50 kg.

CIĘŻARY

(S4) Natalia Bobrowska (Unia Hrubieszów) – wicemistrzyni Polski U23 w kat. 49 kg.

(S5) Maksymilian Dorn (Agros Zamość) – złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w kat. 96 kg.

(S6) Emilia Drozda (Agros Zamość) – wicemistrzyni Polski Juniorek U17 w kat. 45 kg.

(S7) Jakub Dziewiczkiewicz (Unia Hrubieszów) – srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów U20 w kat. 102 kg.

(S8) Diana Flak (Unia Hrubieszów) – srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorek w kat. 87 kg.

(S9) Julia Janiak (Unia Hrubieszów) – mistrzyni Polski juniorek U20 w kat. +87 kg. Brązowa medalistka na mistrzostwach Polski seniorek. Szóste miejsce podczas mistrzostw Europy juniorek.

(S10) Agnieszka Kuczmaszewska (Agros Zamość) – brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek w kat. 49 kg.

(S11) Klaudia Luterek (Agros Zamość) – mistrzyni Polski U23 w kat. 55 kg, VIII podczas mistrzostw Europy U23.

(S12) Kacper Magielnicki (Agros Zamość) – złoty medal podczas Mistrzostw Polski U23 w kat. 67 kg.

(S13) Karol Maksymowicz (Agros Zamość) – młodzieżowy mistrz Polski, brązowy medal podczas mistrzostw Polski seniorów w kat. 55 kg.

(S14) Ewa Mizdal-Usowska (Unia Hrubieszów) – srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorek w kat. +87. (S15) Natalia Mrozik (Znicz Biłgoraj) – wicemistrzyni Polski juniorek U17 w kat. 49 kg.

(S16) Emilia Rechul (Agros Zamość) – wicemistrzyni Polski seniorek w kat. 71 kg, złoty medal podczas mistrzostw Polski U23, VI podczas mistrzostw Europy U23.

(S17) Mateusz Sokołowski (Znicz Biłgoraj) – wicemistrz Polski U23 w kat. 102 kg.

(S18) Szymon Trytek (Agros Zamość) – wicemistrz Polski juniorów U20 w kat. 109 kg.

(S19) Agnieszka Zimroz-Rak (Znicz Biłgoraj) – wicemistrzyni Polski seniorek w kat. 81 kg, IV na mistrzostwach świata do 20 lat i 3. na mistrzostwach Europy, wicemistrzyni seniorów w Polsce i mistrzyni Polski do lat 20. Wielokrotnie poprawiała rekordy Polski w kategorii juniorek.

JUDO

(S20) Agata Zygmunt (UKJ Legion Zamość) – III miejsce na młodzieżowych mistrzostwach Polski w kategorii 70 kg.

JU-JITSU

(S21) Adam Bartnik (Bushido Szczebrzeszyn) – mistrz Polski Combat Ju Jitsu.

(S22) Amelia Kościk (Bushido Szczebrzeszyn) – mistrzyni Polski Combat Ju Jitsu.

KARATE

(S23) Matylda Bień (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – mistrzyni Polski w kumite juniorek w kategorii 60 kg, wicemistrzyni Europy w kumite juniorek 60 kg.

LEKKOATLETYKA

(S24) Artur Kern (Unia Hrubieszów) – przełajowy mistrz Polski Masters. Systematycznie staje na podium biegów ulicznych i przełajowych open i w kategorii M40.

(S25) Dominik Kopeć (Agros Zamość) – mistrz Polski seniorów w biegu na 100 m. Członek sztafety 4×100 podczas drużynowych mistrzostw Europy (Superliga) oraz w mistrzostwach świata sztafet.

(S26) Patryk Krupa (Agros Zamość) – III miejsce w sztafecie 4×100 m podczas mistrzostw świata U20 i IV miejsce w mistrzostwach Europy U20 w sztafecie 4×100 m. Rekordzista Europy i Polski do lat 20 w sztafecie 4×100 m. (S27) Jakub Lewoszewski (Agros Zamość) – mistrz Polski U23 w rzucie dyskiem, uczestnik mistrzostw Europy U23 w tej konkurencji.

(S28) Wiktoria Łuczak (Agros Zamość) – dwukrotnie złota medalistka w pchnięciu kulą mistrzostw Polski juniorek U20 w hali i na stadionie.

(S29) Michał Mazur (Agros Zamość) – mistrz Polski U23 w rzucie młotem.

(S30) Monika Romaszko (Agros Zamość) – w sztafecie 4×100 m III miejsce podczas mistrzostw Europy i IV podczas mistrzostw świata U20, półfinalistka mistrzostw Europy U20 na 100 m, wicemistrzyni Polski U20 w biegu na 100 m i brązowa medalistka w biegu na 200 m.

(S31) Martyna Seń (Agros Zamość) – wicemistrzyni Polski U18 w biegu na 200 m.

(S32) Kinga Staszczuk (Agros Zamość) – brązowy medal w trójskoku podczas mistrzostw Polski U20.

(S33) Karolina Tarnowska (Unia Hrubieszów) – w halowych mistrzostwach Polski juniorek U20 zdobyła brązowy medal w chodzie sportowym na 3 km.

ŁUCZNICTWO

(S34) Bartłomiej Ostasz (Agros Zamość) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów. Złoto podczas akademickich mistrzostw Polski.

MOTOCROSS

(S35) Michał Psiuk (Biłgoraj) – zajął 1. miejsce podczas mistrzostw Europy juniorów strefy północno-wschodniej w motocrossie.

NARCIARSTWO BIEGOWE

(S36) Anna Berezecka (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.) – czterokrotna mistrzyni Polski juniorek w biegach narciarskich w sprincie, Team Sprint i na dystansach. Wicemistrzyni Polski w Team Sprint. Uczestniczka Pucharu Świata.

(S37) Kamila Kuć (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.) – wicemistrzyni Polski seniorek w Team Sprint.

(S38) Bartosz Cielniak (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.) – trzykrotny srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów w sprincie, na dystansie i Team Sprint oraz brązowy medalista na 30 km. Uczestnik mistrzostw świata juniorów.

(S39) Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.) – podczas mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym wywalczyła złoty medal w sprincie techniką klasyczną. Zdobyła dwa mistrzostwa Polski seniorek w sprincie i wicemistrzostwo na 15 km st. dowolnym. Uczestniczka mistrzostw świata i Pucharu Świata z finałami włącznie.

(S40) Jan Żółkiewski (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lub.) – wywalczył brąz w sprintach w młodzieżowych mistrzostw Polski.

PIŁKA NOŻNA

(S41) Jakub Stefan (Grom Różaniec) – najlepszy strzelec klubu w rozgrywkach IV ligi.

(S42) Damian Szuta (Tomasovia Tomaszów Lub.) – kapitan zespołu. Najlepszy strzelec klubu w rozgrywkach IV i III ligi.

(S43) Stanisław Rybka (Kryształ Werbkowice) – czołowy strzelec drużyny, która przewodzi w IV lidze.

(S44) Dominik Skiba (Start Krasnystaw) – lider strzelców bramek w IV lidze. Skuteczny wykonawca rzutów karnych.

PIŁKA RĘCZNA

(S45) Konrad Bajwoluk (Padwa Zamość) – mocny punkt w grze ofensywnej drużyny. W lidze centralnej zdobył najwięcej bramek (39).

(S46) Jakub Kłoda (Padwa Zamość) – doświadczony zawodnik, stanowiący podporę defensywy zespołu. W każdym meczu stanowi pewny punkt zespołu.

(S47) Szymon Fugiel (Padwa Zamość) – kapitan zamojskiej drużyny, która awansowała do ligi centralnej.

PIŁKA SIATKOWA

(S48) Marta Chwała (TKS Tomasovia) – kapitan zespołu drugoligowego. W przyjęciu zagrywki oraz grze obronnej uznawana za jedną z najlepszych siatkarek w Polsce grających na parkietach drugoligowych.

(S49) Maja Orzyłowska (TKS Tomasovia) – zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej i środkowej, która wraz z zespołem zajmuje wysokie miejsca w II lidze.

PŁYWANIE

(S50) Julia Bednarz (UKS Orka Zamość) – brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek na 200 i 400 m stylem zmiennym.

(S51) Krzysztof Charkot (Orka Zamość) – czołowy zawodnik kraju na dystansach od 50 do 400 m w swojej kategorii wiekowej. Silny punkt w lidze i drużynowych mistrzostw województwa.

(S52) Kinga Cich (Sparta Biłgoraj) – finalistka mistrzostw Polski juniorów na 200 m st. grzbietowym i 800 m st. dowolnym. Silny punkt w lidze i drużynowych mistrzostw województwa.

SUMO

(S53) Marta Gruszkiewicz (UKS Sorga Zamość) – mistrzyni Europy młodzieżowców w sumo i złota medalistka Międzynarodowych Mistrzostw Polski, w kat. wag. 50 kg oraz brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek w zapasach w stylu wolnym do 50 kg, a także wicemistrzyni Polski seniorek w Koluchstyl w kat. wag. 57 kg.

(S54) Agata Kucner (UKS Sorga Zamość) – wicemistrzyni Europy kadetek w kat. wagowej 60 kg. Zwyciężczyni  Pucharu Polski Kadetek w kategorii 60 kg i open.

(S55) Max Kupiec (Legion Zamość) – III miejsce w mistrzostwach Polski kadetów w kat. 75 kg.

(S56) Mateusz Naworol (Sorga Zamość) – brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy, kat. wag. 85 kg. Młodzieżowy wicemistrz Polski w kat. wag. do 85 kg.

(S57) Martin Sendłak (Legion Zamość) – III miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w kat. 65 kg.

(S58) Damian Wróblewski (Agros Zamość) – brązowy medal podczas mistrzostw Polski juniorów.

TENIS STOŁOWY

(S59) Łukasz Jarocki (Akademia Zamojska) – akademicki Mistrz Polski 2021. Mocny punkt drużyny występującej w Superlidze.

(S60) Karolina Lalak (Akademia Zamojska) – kapitan drużyny kobiet, awans do Ekstraklasy w 2021.

(S61) Arkadiusz Żuk (Akademia Zamojska) – akademicki Mistrz Polski 2021.Czołowy zawodnik drużyny występującej w  Superlidze.

ZAPASY

(S62)  Konrad Ilczak (LMKS Krasnystaw) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów stylu wolnego w kat. 97 kg.

(S63)  Ernest Kopeć (LMKS Krasnystaw) – srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski stylu wolnego w kat. 65 kg. 

(S64) Kamil Sykuła (LMKS Krasnystaw) – srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski stylu wolnego w kat. 97 kg. 

(S65) Karol König (Sorga Zamość) – wicemistrz Polski młodzieżowców w stylu klasycznym kat. wag. do 130 kg. Brązowy medalista mistrzostw Polski młodzieżowców w stylu wolnym kat. 125 kg oraz mistrz Polski młodzieżowców w sumo w kat. wag. +115 kg. Brązowy medalista mistrzostw Europy młodzieżowców w sumo kat. wag. +115 kg.

­

TRENERZY

(T1) Paweł Babiarz – szkoleniowiec piłkarzy III-ligowej Tomasovii Tomaszów Lub.

(T2) Jacek Chęciński – trener Ju Jitsu Bushido Szczebrzeszyn.

(T3)  Daniel Chwastek – trener zapasów i sumo Agrosu Zamość oraz Pogoni Tyszowce.

(T4)  Antoni Czerniak – trener sekcji podnoszenia ciężarów w MKS Unia Hrubieszów oraz trener kadry Polski kobiet i kategorii młodzieżowej.

(T5)  Marcin Czerwonka – szkoleniowiec piłkarzy ręcznych Padwy Zamość.

(T6)  Andrzej Gaweł – trener sekcji podnoszenia ciężarów w Agrosie Zamość.

(T7) Andrzej Gdański – trener lekkoatletycznych biegów krótkich w Agrosie Zamość i kadrze Polski mężczyzn.

(T8) Mirosław Kamień – trener lekkoatletów w biegach wytrzymałościowych i w chodzie sportowym Unii Hrubieszów.

(T9) Stanisław Kaniewski – szkoleniowiec II-ligowych siatkarek Tomasovii Tomaszów Lubelski.

(T10) Waldemar Kołcun – trener narciarstwa biegowego i na nartorolkach w MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski.

(T11) Jaromir Korkosz – trener narciarstwa biegowego i na nartorolkach w MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski.

(T12) Piotr Kostrubiec – szkoleniowiec tenisistów i tenisistek stołowych Akademii Zamojskiej Zamość występujących w Superlidze.

(T13) Dariusz Kuzdra – trener sekcji lekkoatletycznej Agrosu Zamość.

(T14) Zbigniew Lewicki – trener pływaków Orki Zamość.

(T15) Przemysław Maziarczuk – szkoleniowiec pięściarzy ASB Hetman Zamość.

(T16) Stanisław Namiotko – trener sekcji lekkoatletycznej Agrosu Zamość.

(T17) Adam Osuch – trener sekcji pływackiej w RWKS Sparta Biłgoraj.

(T18) Krzysztof Policha – trener Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin.

(T19) Ryszard Radliński – trener sportów walki w UKS Sorga Zamość.

(T20) Andrzej Strzałka – trener sekcji podnoszenia ciężarów LKS Znicz Biłgoraj.

(T21) Leszek Stempel – szkoleniowiec łuczników Agrosu Zamość.

(T22) Adam Swatek – trener zapaśników LMKS Krasnystaw.

(T23) Leszek Tarnawski – trener sekcji podnoszenia ciężarów w MKS Unia Hrubieszów.

(T24) Bartłomiej Wach – trener sportów walki w UJK Legion Zamość.

(T25) Henryk Wybranowski – wieloletni trener koordynator sekcji podnoszenia ciężarów LKS Znicz Biłgoraj.

(T26) Jacek Ziarkowski – trener piłkarzy Kryształu Werbkowice.

­

***

­

Laureaci wśród zawodników za rok 2020

 1. Marta Czapka – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego (469 pkt.)
 2. Patryk Jankowski – Tomaszowska Akademia Sztuk Walki (karate, 317) 
 3. Julia Janiak – MKS Unia Hrubieszów (podnoszenie ciężarów,184)
 4. Matylda Bień – Zamojski Klub Karate Kyokuszkin (139)
 5. Adrian Rudnik – Agros Zamość (sumo, zapasy, 132) 
 6. Kinga Staszczuk – Agros Zamość (la, trójskok, 122)
 7. Agata Zygmunt – UKJ Legion Zamość (zapasy, judo, 63)
 8. Julia Bednarz – UKS Orka Zamość (pływanie, 55)
 9. Hanna Kuczma – Tomaszowska Akademia Sztuk Walki (karat, 53e)
 10. Michał Puchala – MKS Unia Hrubieszów (podnoszenie ciężarów,41)

Trenerzy

 1. Radosław Niziołek – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego (468 pkt.)
 2. Dariusz Kuzdra – Agros Zamość (lekka atletyka, 70)
 3. Bogusław Daniłowicz – Agros Zamość (zapasy, sumo, 66)
 4. Ryszard Skwarski – Tomaszowska Akademia Sztuk Walki (karate, 47)
 5. Andrzej Strzałka – Znicz Biłgoraj (podnoszenie ciężarów, 38)

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. archiwum pc Unia Hrubieszów


Zobacz też:

Można głosować! Ruszył Plebiscyt piłkarski Kroniki Tygodnia za 2021 rok

Można głosować! Ruszył Plebiscyt piłkarski Kroniki Tygodnia za 2021 rok


LubieHrubie na Instagramie