Grande ritorno di HLK

HrubieszówHrubieszów

W niedzielę 15 listopada o godzinie 16.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Po prawie 170 dniach od zakończenia I edycji HLK rozgrywki powróciły na parkiet hrubieszowskiego HOSiR. Przez wielu wyczekiwana II edycja rozpoczęła na nowo walkę o puchar i tytuły mistrzów HLK.

***

Pierwsza kolejka była zagadką tak dla organizatorów, zawodników, jak i kibiców. Kibiców na trybunach nie brakowało, a zawodnicy już w pierwszych meczach pokazali swoje możliwości.

***

SPRT 62 – 17 ZS 3 KOŚCIUCH
Pierwszy mecz II edycji. Mistrz pewnie wygrywa z chłopakami z ZS 3. Wynik w całości odzwierciedla przebieg gry i tak naprawdę poza nim nic szczególnego w tym meczu nie miało miejsca, stąd tylko tyle poświęcamy opisowi tego meczu.

RODZICE 56 – 32 ZS 1
Drużyna Rodziców powstała z połączenia dwóch najstarszych drużyn poprzedniej edycji. Żywiec Team i Nauczyciele w tej edycji zebrali naprawdę niezłą drużynę i według opinii kibiców są wielkimi kandydatami do zdobycia pucharu. Mecz wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. Później dominacja rodziców. W ostatnich minutach ostatnia próba odrobienia wyniku przez ZS 1 nie powiodła się i wynik 56-32 dla rodziców po ostatniej syrenie. Wiele efektownych akcji sprawiły, że mecz mógł się podobać kibicom zgromadzonym na trybunach.

MŁODE WILKI 14 – 33 THREE CREW
Three Crew pewnie rozpoczęła mecz i w pewnym momencie mieliśmy już 14 do 0. Spokojna gra przez resztę meczu pozwoliła na bezpieczne dowiezienie zwycięstwa do kończącej mecz syreny. Pewna wygrana Three Crew po dobrej grze.

GOOLMAN TEAM 30 – 24 BASKET BRYGADA
Najbardziej wyrównany mecz tej kolejki. Przewaga punktowa zmieniała się bardzo często. Ani przez chwile nie było wyraźnej przewagi jednej z drużyn. Przez trzy kwarty prowadzenie Basket Brygady. Dopiero w ostatniej kwarcie do głosu doszli zawodnicy Goolmana, którzy po zdobyciu 8 punktów z rzędu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.