23 kwietnia 2024

Grzegorz Wojtiuk najlepszy w województwie!!!

Hrubieszów Za jedenaście turniejów rozegranych w ramach Grand Prix Lubelszczyzny – 2009 Grzegorz Wojtiuk uczeń Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie gromadząc 487 pkt. wywalczył 1 miejsce w województwie lubelskim w kategorii juniorów do lat 18 – tu !!! Poniżej i inne wiadomości z różnych turniejów szachowych oraz mistrzostw SP nr 2.

***

Gratulacje

Należą się wielkie gratulacje dla Grześka, który pokonał zawodników grających w klubach sportowych, jak i zawsze dla nas mocnego Tomaszowa Lubelskiego. Ale tak samo gromkie brawa należą się ojcom – Lechowi Wojtiukowi jak i Bogdanowi Jakubowskiemu, którzy zachęcili synów do tej pięknej gry i wielokrotnie wykładają swoje pieniądze wożąc na zawody na swój koszt, nie tylko swoje dzieci.

Grand Prix Lubelszczyzny

Za jedenaście turniejów rozegranych w ramach Grand Prix Lubelszczyzny -2009 Grzegorz Wojtiuk z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie gromadząc 487 pkt wywalczył 1 miejsce w województwie w kategorii juniorów do lat 18 – tu !!! przed Mateuszem Niedzielą ze Startu Lublin 437 pkt. i Tomaszem Żadło z Tomaszowa Lub. 425 pkt., sklasyfikowano 57 zawodników, w tym 38. Mateusz Głaz z Alojzowa. W kategorii juniorów do lat 14 –tu, Bartłomiej Wojtiuk z SP nr 2 w Hrubieszowie uplasował się na 14 miejscu. Michał Baranowski 32., Sebastian Jakubowski 63.

W kategorii juniorów do lat 10 – ciu Bogumił Jakubowski zajął 9 lokatę, Paweł Szczepański 16 – tą, Błażej Pawluk 46-tą.

W kategorii open (bez względu na wiek) 31. Grzegorz Wojtiuk wśród 110 zawodników, którzy zdobyli punkty,

Żyrzyn

21 XI 2009 r. w Żyrzynie rozegrano IV Ogólnopolski Turniej Juniorów w Szachach Szybkich. Romana Krawczyka. W klasyfikacji do lat 14 – tu jedenastoletni Sebastian Jakubowski zbierając 6 pkt. zajął 15 miejsce, wśród 21 rywalizujących. Natomiast Bogumił Jakubowski w grupie dwunastu ośmiolatków zajął 5 miejsce gromadząc 5 pkt. (tyle co trzeci). Ogólnie Sebastian był 25 – ty a Bogumił 34- ty, wśród 54 osób. Wygrał ogólnie Zbigniew Strzemiecki z Polonia Warszawa 9,5 pkt.

Biłgoraj

29 XI 2009 r. w Biłgoraju odbył się turniej Grand Prix Lubelszczyzny o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraja w kategorii juniorów (do lat 18) Grzegorz Wojtiuk zdobywając 6 pkt. wywalczył 2 lokatę ulegając pierwszemu zaledwie 0,5 pkt. Tomaszowi Buciorowi z Janowa Lubelskiego. Rywalizowało w tej kategorii 11 zawodników

W kategorii juniorów do lat 14 – tu Bartłomiej Wojtiuk z 4. punktami zajął 6. pozycję, walcząc z 13 rywalami. Wygrał Mateusz Szysz ze Startu Lublin.

W klasyfikacji open Grzegorz Wojtiuk zajął 16 miejsce – 6 pkt. , Lech Wojtiuk gromadząc 4,5 punktu 46 – te, natomiast najmłodszy Bartek Wojtiuk z 4 pkt. 50 – ty. Łącznie rywalizowało 83 osoby. Wygrał Mirosław Michał z Drakona Lublin 8 pkt.

Lublin

6 XII 2009 r. w Lublinie II Memoriał Marka Łobejko w ramach Finałowego Turnieju Grand Prix Lubelszczyzny. W kategorii juniorów do lat 18-tu Grzegorz Wojtiuk był 2-gi z 6-coma punktami ulegając 0,5 pkt. Tomaszowi Żądło z Tomaszowa Lub., w kategorii juniorów do lat 14-tu Bartłomiej Wojtiuk zajął 11 pozycję z 4 pkt., w klasyfikacji ogólnej Grzegorz W. był 14-ty, Bartłomiej Wojtiuk 62-gi, natomiast Lech Wojtiuk 68 – my z 3,5 pkt., rywalizowało 87 osób.