Grześ bliżej 7. miejsca

Debiutujący w rozgrywkach ekstraligi unihokeja UKS Grześ Hrubieszów w wyjazdowym pierwszym meczu o 7. miejsce wygrał z Orłami Suwałki 12-7.

Reklamy

Drugie spotkanie (być może decydujące – bo regulamin przewiduje rywalizację do dwóch zwycięstw) zostanie rozegrane w Hrubieszowie 21 kwietnia o godzinie 18.00. Zwycięzca zagra o zachowanie ekstraligowego bytu z wiceliderem I ligi Multi Killers Kraków albo Unihoc Team Sanok.
Tymczasem Polski Związek Unihokeja opublikował ranking najskuteczniejszych zawodników ekstraligi przed finałowymi meczami. Najwyżej z zawodników Grzesia Hrubieszów w punktacji kanadyjskiej jest sklasyfikowany Jarosław Migas, który zgromadził 20 punktów i plasuje się na 27. miejscu. Prowadzi Piotr Kostela z Górali Nowy Targ z dorobkiem 68 punktów. Warto dodać, że na czwartej pozycji w tym zestawieniu znajduje się zawodnik rywala Grzesia w walce o 7. lokatę – Kamil Osiński z Orłów Suwałki, który ma 43 zdobyte punkty.

Ponad 10-punktowy dorobek w punktacji kanadyjskiej na koncie ma jeszcze czterech hokeistów zespołu z Hrubieszowa: Damian Kaczanowski – 16, Przemysław Szumiata – 13, Łukasz Wojciechowski – 11 oraz Michał Jagiełło – 10.

 

Źródło: Radio Lublin