GRZEŚ znowu zagra o medal Mistrzostw Polski

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 18 II – 1 III 2009 r. w nadmorskiej Gdyni odbyły się ostatnie mecze rundy zasadniczej w I Lidze Juniorów Starszych w Unihokeja, które zadecydowały o awansie UKS „Grześ” Hrubieszów do Finałów Mistrzostw Polski Juniorów.

***

Reklamy

Decydujące mecze

Hrubieszowska drużyna odniosła dwa cenne jednobramkowe, ale jak cenne zwycięstwa 7:6 i 8:7 nad drużyną „Lech” Gdańsk ( w ubiegłym sezonie wice mistrzowie Polski), tym samym zapewniając sobie udział w finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (rocznik 1990 i młodsi), który odbędzie się w dniach 3 – 5 kwietnia w Zielonce woj. mazowieckie.

Przed tymi meczami zespoły dzieliła jednopunktowa różnica na korzyść „Grzesia”. Pierwszy mecz miał szczególnie bardzo dramatyczny przebieg (w tercjach 2:2; 3:2; 2:2), do końcowych sekund ważyły się losy meczu, przy remisie 6:6 na 7 sekund do końcowego gwizdka Bartek Powęzka podał idealnie piłkę do kapitana drużyny Mateusza Czerwa, który precyzyjnie umieścił piłkę w bramkowej siatce przeciwnika. Najwięcej bramek w drużynie „Grzesia” zdobył Łukasz Wojciechowski. Niemniej zacięty był drugi mecz rozgrywany w niedzielę.

***

Skład UKS „Grześ” Hrubieszów:

1. Czerw Mateusz – kapitan drużyny
2. Wojciechowski Łukasz
3. Powęzka Bartłomiej
4. Galej Mateusz
5. Węgor Maciej – bramkarz
6. Kaczanowski Damian
7. Smyk Kamil
8. Kudrel Tomasz
9. Migas Jarosław
10. Orzechowski Michał
11. Szumiata Przemysław
12. Kicun Kamil
13. Dziewiczkiewicz Szymon
14. Salewski Konrad – bramkarz
15. Harasimiuk Sylwester – bramkarz

I Trener i prezes – Krzysztof Dąbrowski,
II trener i kierownik drużyny – Mirosław Dąbrowski

***

Należy…

… naprawdę podziwiać wzorowo przygotowany zespół pod kątem fizyczno – technicznym, jak i psychicznym do tak prestiżowych meczów, decydujących o dalszym awansie, na dodatek rozgrywanych na terenie przeciwnika. Okazało się, że chłopcy z Hrubieszowa pod okiem znakomitych fachowców, pomimo dalekiej podróży do słynnego, wielkiego miasta, jakby nie było wicemistrzów Polski z ubiegłego roku doskonale przygotowali się aby walczyć do ostatnich sekund. Tak się składa, że obserwowałem część ich przygotowań i widziałem ich zaangażowanie na treningach. Zapewne było dla nich dodatkowym bodźcem i to, że byli zawodnicy „Grzesia”, brązowi medaliści MPJ, obecnie studenci wykorzystując przerwę poegzaminacyjną, przybyli do rodzinnego miasta i stawiali się na treningi tocząc zacięte pojedynki z ich następcami. Godny wzór do naśladowania. Dlatego kibice trzymajmy kciuki aby w walce o medale w Zielonce poszło im jak najlepiej !!!

Należy też podziwiać działaczy UKS „Grześ” i rodziców zawodników, którzy wielokrotnie angażują się w pomoc finansową drużynom, ponieważ tak dalekie, na dodatek kilkudniowe wyjazdy sporo kosztują, sprzęt też nikt nie daje za darmo. Niestety o klubowych obozach sportowych mogą tylko pomarzyć. Tym bardziej liczmy, że „złość” sportowa i umiejętności zawodników pozwolą na wywalczenie jednego z medali, jakby nie było w grze sportowej jest to dość trudne, ale możliwe !!!

***

W finale MPJ zagrają zespoły:

1. MUKS Zielonka – woj. Mazowieckie
2. WSU Wierzchowo – woj. Zachodnio – Pomorskie
3. UKS „Absolwent” Siedlec – woj. Wielkopolskie
4. UKS „Grześ” Hrubieszów – woj. Lubelskie

***

Program MPJ

Piątek 03.04.2009
MUKS Zielonka (mistrz Polski z ubiegłego roku) – UKS Grześ Hrubieszów
WSU Wierzchowo – UKS Absolwent Siedlec

Sobota 04.04.2009
UKS Grześ Hrubieszów – WSU Wierzchowo
UKS Absolwent Siedlec – MUKS Zielonka

Niedziela 05.04.2009
WSU Wierzchowo – MUKS Zielonka
UKS Grześ Hrubieszów – UKS Absolwent Siedlec

***

Było i co ma być…

W ubiegłym sezonie UKS „Grześ” Hrubieszów wywalczył 6 pozycję, a więc już jest postęp ponieważ są już w pierwszej czwórce, ale zapewne zawodnicy zechcą przynajmniej powtórzyć sukces z 2006 roku, kiedy został zdobyty brązowy medal. Tym bardziej, że w drużynie nadal występuje kilku zawodników, którzy wywalczyli ten medal, są to: Mateusz Czerw, Łukasz Wojciechowski, Maciej Węgor. A więc do boju !!!

Opracował – mak

Na zdjęciu po prawej – Mateusz Czerw zadecydował w ostatnich sekundach o zwycięstwie w pierwszym meczu z Lechem Gdańsk, który dał awans do finału MPJ.

Hrubieszow LubieHrubie 2009