HLK: Czarna passa Ka2 Team!

Runda rewanżowa okazuje się zabójcza dla Ka2, którzy przegrali kolejny 3 już mecz z rzędu notując najdłuższą serię porażek w historii. Przegrana z Trójką spycha v-ce mistrzów poprzedniego sezonu na 3 lokatę. I co najgorsze trudno myśleć, że sytuacja się zmieni.

Przegrane kolejno z NT Ogólniak, Kościuszką i Trójką komplikują drogę do znalezienia się na pudle w tegorocznych rozgrywkach a przed nimi jeszcze mecz z liderem, w którym nie będą faworytem.Wygląda na to, że przysłowiowa zmiana warty właśnie staje się faktem.

Koszykarski wieczór rozpoczęli zawodnicy Ogólniaka. Doskonale znające się drużyny zagrały zgodnie z przewidywaniami. NT ogólniak urządził sobie konkurs strzelecki w rzutach za 3-pkt, ustawiając prawie każdą akcję pod ten element gry. Aż 7 rzutów znalazło drogę do kosza, a najwięcej 3-ek trafił Hubert Chachler- 6, notując przy okazji 31pkt zdobycz w meczu. Ogólniak II zaliczał stratę za stratą bezwzględnie zamienianą na punkty przez przeciwników. Walczący na tablicach Gąsior z Tomaszczukiem niestety nie sprostali Czerniakowi ,który zbierał piłkę za piłką. NT Ogólniak zagrał 3 równe kwarty kończąc spotkanie wynikiem 91:20(21:3,20:2,20:6,30:9) i pewnie zmierza po kolejną koronę rozgrywek.

W drugim meczu wieczoru Ka2 Team uległ niespodziewanie gimnazjalistom Trójki 31:42(1:10,11:6,6:18,13:8) i spadł na IV miejsce w tabeli. Mecz od samego początku nie układał się po myśli Ka2-ek. Przegrana pierwsza kwarta, w której jedyny 1pkt rzucił Szkalej(10pkt) pokazała, że o zwycięstwo będzie trudno. Gimnazjaliści dobrze zagrali w obronie, zbierając większość piłek. Atak też nie kulał jak w poprzednich meczach. Daciuk(6pkt) ładnie wchodził w dziurawą strefę Ka2, a Fijołek(22pkt) celnie rzucał z półdystansu. W drugiej Kwarcie Ka2 złapali oddech. Kilka dobrych akcji pod koszem pozwoliły na odrobienie kilku pkt i dały nadzieję na dogonienie Trójki w kolejnych kwartach. Niestety fatalna gra w III kwarcie, nieskuteczność i ogólnie złe rozgrywanie ataku, głównie na stojąco, odebrała tlen seniorom.Przegrana 12pkt kwarta przypieczętowała trzecią bardzo bolesną porażkę w HLK. Wprawdzie IV kwarta padła łupem Ka2, ale to gimnazjaliści kontrolowali grę i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Długa ławka Ka2 wygląda dobrze tylko na papierze i na treningach – kadrę meczową niestety trudno zebrać. A szkoda bo jest jeszcze kilku nieźle grających zawodników, którzy nie wspomagają drużyny w meczach. Na dokładkę tak wielu kontuzji jak w tym sezonie Ka2 nie miało nigdy.

W ostatnim meczu wieczoru Mechanikom nie udało się zrewanżować Kościuszce. Wygrana licealistów Kościuszki 65:24 (13;5,15:5,13:9,24:6) dała im 2 miejsce w tabeli HLK. Mechanicy borykający się z problemami kadrowymi nie mieli za dużo argumentów w konfrontacji z coraz lepiej grającymi zawodnikami Kościuszki. Jaros który obudził się dopiero w II połowie meczu, nie miał wsparcia w kolegach i nie zaliczy tego meczu do udanych. W pierwszych dwóch kwartach zdecydowanie przegrywał tablicę nawet przeciwko niższym zawodnikom a rozgrywający podając piłkę w ręce przeciwników nie pomagali zespołowi.Kościuszko zagrał za to systematycznie, wykorzystując wszystkie swoje atuty. Pokrywka trafił 3 3-ki zaliczając w meczu 31pkt, a Krawczuk dorzucając 16 oczek zaliczył najlepszy występ w sezonie.Wygląda na to, że rozkręcający się z meczu na mecz Kościuszkowcy będą dużo trudniejszym przeciwnikiem dla NT Ogólniaka niż w zeszłym sezonie. Czekamy więc niecierpliwie na konfrontację obu drużyn

VIII kolejka 26.02.2017

Ogólniak II vs. Ka2 Team                                             godz.17.00

Nowa Technika Ogólniak vs. Mechaniczna          godz.18.00

Trójka vs. Kościuszko                                                    godz.19.00

1.Nowa Technika Ogólniak                     7             14pkt 583:134

2. Kościuszko                                             7             12pkt 324:265

3. Ka2 Team                                                7             11pkt 269:295

4. Trójka                                                       7             10pkt 206:307

5. Mechaniczna                                           6             7pkt 145:310

6. Ogólniak II                                                6             6pkt 136:351