16 kwietnia 2024

HLK po miesięcznej przerwie wróciła na koszykarskie parkiety

Po długiej, ponad miesięcznej przerwie HLK rozegrała kolejne mecze. W gościnnej hali sportowej przy ZS nr 2 „Staszic” odbyły się dwa spotkania.

W pierwszym meczu wystąpiły drużyny Kościuszki i Trójki. Trener Brudnowski dysponował w tym meczu tylko piątką zawodników.

Spełnili oni jednak swoje zadania i pewnie wygrali z przewagą 19 pkt. Na wyróżnienie zasługują Sacharczuk, zdobywca 23 pkt. oraz Pogwizd Karol, który mimo poważnej kontuzji kolana (więzadła krzyżowe) potrafił pomóc zespołowi zdobywając aż 11pkt.

Pozostali zawodnicy również punktowali, więc śmiało można powiedzieć, że dobry mecz zagrał cały zespół. Karolowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a zespołowi lepszej mobilizacji, bo gra w piątkę jest mocno ryzykowna.

Gimnazjaliści z Trójki wyraźnie nie mogli poradzić sobie z warunkami fizycznymi przeciwnika, a słaba skuteczność w dwóch pierwszych kwartach przesądziła o losach spotkania. Wygrali tylko jedną kwartę i  to zaledwie 1 pkt., głównie za sprawą dobrej gry Gąsiora. Dało się zauważyć, że grali jakoś bez przekonania, bez pewności i wiary w zwycięstwo. A szkoda, bo trochę zaciętości dodałoby smaczku widowisku, a przeciwnikowi grałoby się o wiele trudniej. Ostatecznie Kościuszko wygrał z Trójką 49:30 (9:4, 12:4, 19:12, 9:10).

Drugi mecz zapowiadał sporo emocji. Lider HLK – Ogólniak podejmował w domowym meczu wicelidera Ka2Team. Po rzucie sędziowskim, piłkę wywalczyli licealiści, jednak pierwsze punkty meczu padły łupem Ka2Team. Mecz toczył się w szybkim tempie. Ogólniak wyszedł wysoko obroną „każdy swego” już na połowie przeciwnika.

Ka2-jki miały więc spory problem z wprowadzaniem piłki do gry. Ich taktyka przy takiej obronie była trochę zaskakująca, a mianowicie przerzuty całego boiska. Ruchliwi obrońcy Ogólniaka przechwytywali jednak większość tych zagrań.

Długie podania przypominały raczej football amerykański, jednak w przeciwieństwie do zawodników NFL rzadko trafiały do rąk adresatów – był to jeden z powodów porażki. Zawiodła też 3-ka, rzucana z nieprzemyślanych i nieprzygotowanych sytuacji. Mecz trzymał w napięciu tylko do3 kwarty, w której przewaga Ogólniaka choć wyraźna, dawała jeszcze jakieś szanse na zbliżenie się z wynikiem.

IV kwarta to jednak katastrofa w wykonaniu Ka2-jek – ilość błędów i strat nie dały szans na zmianę losów spotkania.

Ogólniak zasłużenie ograł Ka2 Team 62:41 (14:13, 15:10, 11:8, 22:10) i umocnił się na fotelu lidera.