24 kwietnia 2024

HLK: Sensacyjne zwycięstwo Jedynki

Druga kolejka rundy rewanżowej HLK przyniosła nie lada sensację – pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna Jedynki. Był to pierwszy mecz niedzielnych spotkań, a ofiarą wyjątkowo dysponowanych gimnazjalistów Jedynki padli ich rówieśnicy z Trójki.

Mecz rozpoczął efektowną 3-ką Maciek Pokrywka, dla którego był to najlepszy mecz sezonu, w sumie w pierwszej kwarcie dorzucił jeszcze jedną 3-kę notując w całym meczu 16 pkt zdobycz. I kwartę Jedynka zagrała koncertowo wygrywając 12:6, wprawiając w osłupienie wszystkich zebranych na trybunach, trenerów (zarówno swoich jak i przeciwników)  oraz samych zawodników.

Zdecydowanym faworytem meczu, mimo braku lidera Patryka Fijołka była Trójka, jednak po przegranej I kwarcie i stylu w jakim się to stało szanse Jedynki wzrosły mocno i zanosiło się na sensację.  Jedynka meczu nie oddała i dowiozła prowadzenie do końca, choć w końcówce miała sporo szczęścia. IV część meczu Trójka wygrała wprawdzie 20:13, świetnie grająca agresywnym pressingiem na połowie przeciwnika jednak niecelny rzut osobisty Kasztelana 1z2 już po czasie gry nie dał upragnionej dogrywki i kto wie odwrócenia losów meczu.

Trójka zagrała całe spotkanie mocno ospale i nieskutecznie, kompletnie zawiedli Frankiewicz (5pkt) i Gardyński (6pkt), pierwszy pudłował niemiłosiernie prawie z każdej pozycji, a Albert  fatalnie penetrował pod kosz tracąc piłkę w naprawdę dogodnych pozycjach. Jedynie Hubert Chachler próbował ciągnąć zespół. Trener Wojciechowski nie mógł nic poradzić na wyjątkowo słabo dysponowanych swoich zawodników, zbyt późno wprowadził do gry Orzechowskiego, który stworzył wyraźną przewagę pod koszem, i kto wie może bardziej pomógłby drużynie. Jedynie gapiostwo Jedynki doprowadziło do nerwowej końcówki, mecz w zasadzie był przegrany po III kwarcie. Jedynka po raz pierwszy zagrała mądrze na rozegraniu, Momot (11pkt) i Majerski (6pkt) nie podpalali się, dzielili piłkę wykorzystując Krawczuka (8pkt) co dawało miejsce na rzuty z dystansu Pokrywce i skuteczne wejścia pod kosz. Jedynka zdecydowanie wygrała tablicę, co wyraźnie odbiło się na wyniku. Skuteczność nie była może porywająca ale ponawiane akcje często trafiały do kosza, a koszmarnie rzucający Trójkowicze nie mogli zbliżyć się z wynikiem.

Do zawodów rejonowych, w których zagrają obydwie drużyny pozostało kilka dni, będzie więc okazja na rewanż. Obu reprezentacjom życzmy celnych rzutów i gry w finale.

Mecz zakończył się wygraną Jedynki 41:40(12:6,7:8,9:6,13:20).

Drugie spotkanie z powodu nieobecności Kościuszki, zakończyło się walkowerem dla licealistów Staszica.

Meczem kolejki było spotkanie na szczycie – lider Ogólniak podejmował na swoim parkiecie v-ce lidera Warkę. Mocnym uderzeniem rozpoczęli licealiści, którzy I kwartę wygrali 14:6, II 13:4 i  prowadzenia nie oddali aż do końca, systematycznie powiększając różnicę punktową między zespołami. Warka w zasadzie wyeliminowała się z gry sama – oby taka nieskuteczność i nieporadność pod koszem, jaką  widzieliśmy, nie przylgnęła do nich na dłużej. Kolejny mecz na hali Staszica Warka zaliczyła do wybitnie nieudanych – ta hala wyraźnie im nie leży. Mecz ogólnie rozczarował, szybka przewaga jaką uzyskał Ogólniak przy fatalnej formie strzeleckiej Warki ustawiła mecz. Dużo wolniejsi od młodzieży Warkowicze często uciekali się do fauli (niejednokrotnie bardzo nieładnych), co negatywnie wpłynęło na widowisko. Ogólniak umocnił się na pierwszym miejscu i zapowiada się, że nie przegra w sezonie żadnego meczu. Warka oddała plac Trójce, która wprawdzie również przegrała, ale ma lepszy bilans zdobytych koszy.

Kolejny weekend z koszykówką zagramy w najbliższą niedzielę 15 marca w ZS NR3 – Kościuszko.