Hrubieszów: Mistrzostwa Służby Więziennej Okręgu Lubelskiego w Tenisie Stołowym

19 września br. Zakład Karny w Hrubieszowie był organizatorem VI Mistrzostw Służby Więziennej Okręgu Lubelskiego w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w nowej hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 (Staszic).

Reklamy

 

W rozgrywkach udział wzięły drużyny z aresztów śledczych w Krasnymstawie i Lublinie oraz zakładów karnych w Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Włodawie, Opolu Lubelskim oraz Hrubieszowie. Sędzią głównym oraz współorganizatorem zawodów był Pan Zbigniew Krawczuk – trener hrubieszowskich tenisistów stołowych.

Niespodzianek nie było. Kolejna edycja Mistrzostw zakończyła się obroną tytułu mistrza okręgu lubelskiego przez Marcina Litwiniuka z Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że Marcin Litwiniuk jest także aktualnym Mistrzem Służby Więziennej w Tenisie Stołowym. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką – po raz kolejny – była Iwona Kot reprezentująca ZK Hrubieszów. Drużynowo i w grze podwójnej mężczyzn – niepokonani byli zawodnicy z ZK Biała Podlaska. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie oraz Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Hrubieszowie.

Tegoroczne Mistrzostwa miały wyjątkową oprawę. Były pierwszymi zawodami sportowymi o randze wojewódzkiej, które odbyły się w nowo oddanej do użytku hali sportowej ZS Nr 2 w Hrubieszowie (w poniedziałek, 15 września br.). Ponadto okazałe puchary dla najlepszych tenisistów wśród kobiet i mężczyzn oraz pamiątkowe tabliczki za uczestnictwo dla każdego zespołu ufundował Tomasz Zając – Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Wśród gości na zawodach był poseł na Sejm RP VII kadencji – Marek Poznański. 


KLASYFIKACJA VI MISTRZOSTW SŁUŻBY WIĘZIENNEJ OKRĘGU LUBELSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM


INDYWIDUALNE MĘŻSZCZYŹNI:

 1. MARCIN LITWINIUK – Zakład Karny Biała Podlaska
 2. por. MARIAN WARDZYŃSKI – Zakład Karny Biała Podlaska
 3. chor. ROBERT TOMALA – Areszt Śledczy Lublin

INDYWIDUALNE KOBIETY:

 1. por. IWONA KOT – Zakład Karny Hrubieszów
 2. mł. chor. MIROSŁAWA SOŁDEK – Areszt Śledczy Lublin
 3. szer. BRYGIDA MAJEWSKA – Zakład Karny Hrubieszów

DRUŻYNOWO:

 1. MARCIN LITWINIUK / por. MARIAN WARDZYŃSKI – Zakład Karny Biała Podlaska
 2. chor. ROBERT TOMALA / kpr. MIECZYSŁAW WÓJCIK – Areszt Śledczy Lublin
 3. sierż. sztab. MIROSŁAW MARCINIUK / chor. PAWEŁ WILCZYŃSKI – Zakład Karny Hrubieszów

GRA PODWÓJNA MĘŻCZYZN:

 1. MARCIN LITWINIUK / por. MARIAN WARDZYŃSKI – Zakład Karny Biała Podlaska
 2. chor. ROBERT TOMALA / kpr. MIECZYSŁAW WÓJCIK – Areszt Śledczy Lublin
 3. plut. KUCHARCZYK MARIUSZ / st. kpr. KOZAK TOMASZ – Zakład Karny Opole Lubelskie

 


opracowanie: mjr Jacek Zwierzchowski