Hrubieszów: Nadzieja na lepsze boisko na stadionie HOSiR

Po dwutygodniowej walce o ratowanie nawierzchni boiska piłkarskiego przy ul. Ciesielczuka 2 oraz po kilkutygodniowej batalii o zainteresowanie tym problemem wykonawcy tego obiektu wydaje się, że w dniu wczorajszym nastąpił pewien przełom, który daje nadzieję na naprawę stanu obecnego.

Reklamy

Wczoraj bowiem (czwartek, 17.07) w siedzibie HOSiR odbyło się spotkanie przedstawicieli Burmistrza Miasta, HOSiR oraz MKS „Unia” z przedstawicielami wykonawcy boiska piłkarskiego tj. firmy „Trawnik – Producent”, Turowo woj. pomorskie.

Efektem spotkania jest to, że Firma „Trawnik – Producent” na własny koszt:

– naprawi pompy i urządzenia elektroniczne sterujące pracą pomp, wbudowane w system nawadniania boiska (systemy te wielokrotnie już się psuły, a od wielu miesięcy pracowała tylko jedna pompa, do tego jak się okazało także uszkodzona),

– wykona zabieg głębokiej aeracji nawierzchni boiska, jej piaskowanie i nawożenie co powinno spowodować odbudowę warstwy uprawowej boiska oraz poprawę nawierzchni trawiastej.

Powyższe naprawy i zabiegi Firma „Trawnik” wykona w terminie do 31 lipca br. 

Po wykonaniu w/w zabiegów oraz podsianiu trawy (wykona HOSiR na własny koszt), boisko na okres czterech tygodni, czyli do końca sierpnia będzie wyłączone z jakiegokolwiek użytkowania.

Oznacza to, że pierwsze mecze drużyn piłkarskich Unii Hrubieszów będą rozgrywane na boisku treningowym (jeżeli zostanie pozytywnie zweryfikowane przez ZOZPN) lub wyłącznie na boiskach rywali.

Decyzje w tej sprawie muszą szybko podjąć zarząd i kadra szkoleniowa klubu.


źródło: mksuniahrubieszow.pl