Hrubieszów: Pokazy sztuki walki zwanej Koluchstyl

W Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole podstawowej nr 2 w Hrubieszowie odbyły się pokazy sztuki walki zwanej „Koluchstyl” wykonany przez sekcję karate z Werbkowic.

Reklamy

 

Jest to sztuka walki stworzona na początku XXI wieku w Polsce. Twórcą dyscypliny jest ekspert sztuk walk Wiesław Koluch (9 Dan), od którego pochodzi też nazwa. „Koluchstyl” jest sztuką walki, którą zawodnicy trenują w dwóch formach – sportowej (walka w parterze) i bojowej (samoobrona z wykorzystaniem broni takich jak pałka, kij czy nóż).

Uczniowie szkół, oprócz możliwości obejrzenia prawdziwych specjalistów walczących tym stylem walki, mogli również spróbować swoich sił na macie.

Następnie planowane są pokazy w Szkole podstawowej w Mirczu, Werbkowicach oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Wszystkie pokazy są promocją dla nowej sztuki walki, jaką jest Koluchstyl nadmieniając, że Klub z Werbkowic wywalczył 11 medali na Mistrzostwach Polski w Zamościu 04.06.2017 r.

Po Mistrzostwach województwa lubelskiego jakie odbędą się 28.10.2017 odbędą się zapisy na zajęcia z Koluchstyl w wyżej wymienionych szkołach. Zapraszamy 

UKS Werbkowice zaprasza na zajęcia z Koluchstyl w poniedziałki i piątki od godz. 18.00 w hali w Werbkowicach. Tel. 732 935 233.