Hrubieszowianin w Canada Cup

Nazywam sie Krzysztof Kusiak (grałem w unihokeja w UKS GRZEŚ Hrubieszów). Od roku gram w drużynie nowojorskiej „NYC Floorball”. Choć unihokej nie jest tu specjalnie popularny, poziom gry jest bardzo wysoki ponieważ większość drużyn składa się z Europejczyków.

Ponad 90 % mojej drużyny to Szwedzi, którzy grali w profesjonalnej szwedzkiej lidze.

W ciągu ostatniego tygodnia wzięliśmy udział w Otwartych Mistrzostwach Kanady „Canada Cup” . Turniej odbywał się w Toronto w dniach 5-8 Kwietnia. O jego poziomie świadczy obecność drużyn z całego świata.

Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce przegrywając w brązowym finale ze szwajcarską drużyną „UHC Lancburg”. Warto podkreślić, że w nowojorskim zespole, wyłączając mnie (zaliczyłem 2 gole) i jednego Amerykanina – Andy Prata, grali sami Szwedzi.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Montereal United” złożona z Finów, Kanadyjczyków i Szwedów. Srebrny medal przypadł w udziale zespołowi „Innebandy Chicago”, w którym grali głównie Szwedzi i Szwajcarzy.

W zawodach wystąpiło czterech Polaków – 1 w drużynie „Floorball Club of Toronto” (wychowanek „Elhonk Elbląg”), Krzysztof Kusiak w „NYC Floorball” (wychowanek GRZESIA Hrubieszów) i dwóch graczy w drużynie Chicago. Przy czym Kuba Zając, były gracz „Szarotki Nowy Targ” wykazał zarówno efektowną jak i efektywną grę. Mecze finałowe pokazywane były przez kanadyjską telewizję „Rogers TV” oraz szwedzki kanał sportowy.

W „Canada Cup” wzięło udział 30 drużyn, a w całym turnieju zostało rozegranych ponad 100 meczów.