Hrubieszowscy modelarze dobrzy i w podziemiu!

Podopieczni Leszka Kryszczuka – instruktora sekcji Modelarstwa Lotniczego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie mieli wyjątkową okazję rywalizować pod ziemią – w kopalni soli w Bochni.

Reklamy


W ostatni weekend 2019 r. rozegrano ostatnie w tym roku zawody Modeli Halowych, areną zmagań zawodników była hala sportowa zlokalizowana w kopalni soli na głębokości 250 m pod ziemią w Bochni. Warunki panujące w tym miejscu są optymalne, żadnego ruchu powietrza, a temperatura stała – ok. 180C.

W konkurencji F1N młodzików wystartowali Karol Szumiata i Filip Pasieka, w klasyfikacji juniorów młodszych Mateusz Mięczak, a wśród juniorów Jakub Wezgraj, który stanął na najwyższym stopniu podium, a Kacper Kaczmarek zajął III miejsce.

 

***

 

W dniu 8.12.2019r. hrubieszowscy modelarze udali się na Ogólnopolskie Zawody Modeli Halowych w Niepołomicach, gdzie i tam odnieśli sukcesy.

Karol Szumiata zajął III miejsce w kategorii wiekowej młodzików, a w kategorii juniorów wygrał Kacper Kaczmarek, który zdobył główna nagrodę w postaci modelu szybowca.

 

Opracował – mak

Foto – UKS Jedynka Hrubieszów