22 czerwca 2024

Hrubieszowscy modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski

W miniony weekend, na lotnisku w Pile, rozegrano dwie edycje zawodów: Mistrzostwa Polski oraz Grand Prix Modeli Latających w klasie F1A standard.

Reklamy

W sobotę 11 lipca br., odbyły się Mistrzostwa Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach których w konkurencji modeli szybowców klasy F1A standard Junior zwyciężył zawodnik z Białegostoku przed Jakubem Wezgrajem z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie oraz zawodnikiem z Piły. Tym samym wyniki zawodników: Jakuba Wezgraja, Kacpra Kaczmarka i instruktora Leszka Kryszczuka, pozwolił na zajęcie drugiego miejsca drużynowo i wywalczenie tytułu Wicemistrza Rzeczypospolitej Polskiej Modeli Latających.

W niedzielę 12 lipca br., odbyły się zawody Grand Prix Modeli Latających. W kategorii wiekowej Junior, pierwsze i drugie zajęli  zawodnicy z Piły, na trzecim  stanął nasz zawodnik Jakub Wezgraj. W kategorii wiekowej Senior zwyciężył zawodnik z Niemiec, drugie miejsce zajął instruktor Leszek Kryszczuk UKS „Jedynka”Hrubieszów, a trzecie  miejsce zawodnik z Gliwic.

Reklamy

W drużynie z Hrubieszowa zadebiutował młody zawodnik Kacper Hołuj, który pod okiem instruktorów z Hrubieszowa oraz Gliwic trenował w nowej klasie modeli F1Q. Mamy nadzieję, że pierwsze poprawne loty, jakie wykonał, będą owocowały w przyszłości sukcesami.

Kolejnym sprawdzianem dla zawodników sekcji modelarstwa lotniczego UKS „Jedynka” w Hrubieszowie będą Ogólnopolskie Zawody Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, które odbędą się w dniu 18.07.2020 r., w Stalowej Woli.

Reklamy

Info i foto. UKS Jedynka