Hrubieszowscy modelarze II Wicemistrzem Polski

W dniach 7 – 8 czerwca 2014r. modelarze z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie stowarzyszeni w Aeroklubie Ziemi Zamojskiej uczestniczyli w 45 Mistrzostwach Polski Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych w Gliwicach.

Reklamy


Reprezentanci naszego klubu wystartowali w następującym składzie:

klasa F1A/M – Łukasz Flisiuk, Krzysztof Kraczkowski, Dominik Skwarek,

klasa F1H – Piotr Wielosz-Hałasa.


Wyniki jakie zostały uzyskane przez drużynę siedmioosobową modelarzy z Hrubieszowa „w liczbie 4 osób” i Zamościa „w licznie 3 osób” pozwoliły w końcowej klasyfikacji na zajęcie III miejsca i uzyskanie tytułu II wice Mistrza Polski.

W skład konkurencji wchodziły następujące klasy:  F1A/M, F1H – modele szybowców swobodnie latających, F1G – modele swobodnie latające z napędem gumowym, F1K – modele swobodnie latające z silnikiem na gaz CO2, F2B/M – modele akrobacyjne na uwięzi „startowali modelarze z Zamościa”, F3J/M – modele szybowców zdalnie sterowanych, F6A – modele rakiet czasowych z taśmą „startował modelarz z Zamościa”.  

Ogólnie w zawodach wzięło udział 158 uczestników, reprezentujących 15 aeroklubów regionalnych
i stowarzyszeń modelarskich.

Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (upał do 35 stopni Celsjusza, silny wiatr, niespokojna termika).

Instruktorem i jednocześnie opiekunem hrubieszowskich zawodników jest Leszek Kryszczuk.


Nasi modelarze z „Orlika” niejednokrotnie udowodnili, że zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych należą do liderów na forum całej Polski. Trud, koncentracja i poświęcenie wolnego czasu owocuje jak zawsze satysfakcją i sukcesami. 

Gratulacje!