Hrubieszowscy modelarze na Pucharze Polski w Turbii

18 lipca 2020 r. modelarze UKS „Jedynka”, wzięli udział w Zawodach Modeli Swobodnie Latających „XVIII Memoriał Romana Straburzyńskiego” zaliczane do punktacji Pucharu Polski.

Organizatorem zawodów był Aeroklub Stalowowolski.

Hrubieszowscy modelarze pod opieką instruktora Leszka Kryszczuka, wystartowali w następującym składzie: klasa modeli F1A – Piotr Wielosz-Hałasa, Kacper Kaczmarek, Mateusz Mięczak, klasa modeli F1B – Leszek Kryszczuk i Kacper Hołuj klasa modeli F1Q.

IV miejsce – Kacper Hołuj – UKS „Jedynka” Hrubieszów

W zawodach rangi ogólnopolskiej pierwsze punkty do punktacji Pucharu Polski zdobył Kacper Hołuj, który pod opieką instruktora Stanisława Bolko, wywalczył wysokie czwarte miejsce.

Zawody zostały rozegrane na lotnisku w Turbii w bardzo trudnych warunkach pogodowych, mimo silnego wiatru udało się przeprowadzić pięć kolejek lotów. Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: F1A – modele szybowców holowanych, F1B – modele z napędem gumowym, F1C – modele z napędem spalinowym oraz F1Q – modele z napędem elektrycznym. W zawodach wzięli udział modelarze z całej Polski: Białegostoku, Chrzanowa, Gliwic, Krosna, Mielca, Poznania, Piły, Bochni, Stalowej Woli, Suwałk, Wałbrzycha i Warszawy.

Info i fot.: UKS „Jedynka” w Hrubieszowie
Modelarzy wspierają: Hrubieszów Miasto z Klimatem, IBS Bank Spółdzielczy w Izbicy