Hrubieszowscy modelarze z Jedynki nadal niezawodni

Młodzi modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie pod kierownictwem instruktora Leszka Kryszczuka w dniu 4 czerwca 2016 r. uczestniczyli z sukcesami w XX Otwartych Zawodach Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych pt. „Młodzi Modelarze – Lotnicy na Start”. Oprócz już rutyniarzy z hrubieszowskiego klubu, świetnie zaprezentowali się debiutanci. Zawody zostały zorganizowane przez Chełmski Młodzieżowy Dom Kultury i odbyły się na łąkach w miejscowości Sawin.

Reklamy

 

XX Otwarte Zawody Modeli Latających Swobodnie dla Juniorów Młodszych pt. „Młodzi Modelarze – Lotnicy na Start”

 

Do rywalizacji w poszczególnych klasach zgłosiło się:

1 – F1A/M „szybowce” – 18 zawodników, 
2 – F1H „ szybowce” – 11 zawodników, 
3 – F1N „rzutki”– 15 zawodników, 
4 – S6A „rakiety – 4 zawodników, 
5 – S4A „rakietoplany” – 4 zawodników, 
6 – F1G ”gumówki” – 15 zawodników,

 

Startujący reprezentowali:

UKS „Jedynka” Hrubieszów;
Klub Modelarski „Falcon ” Sawin;
Klub Modelarski „Śmigiełko” Ruda Huta;
Młodzieżowy Dom Kultury Parczew;

 

W bardzo dobrych warunkach atmosferycznych (słaby wiatr, bardzo małe zachmurzenie, występowanie noszeń termicznych) przeprowadzono:

– po trzy kolejki startowe w klasach F1A/M, F1H oraz F1G; do klasyfikacji końcowej wzięto pod uwagę sumę czasów trzech lotów;
– dziewięć kolejek startowych w klasie F1N; do klasyfikacji końcowej uwzględniono czasy trzech najdłuższych lotów;
– po jednej kolejce startowej w klasach S6A i S4A;

 

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

F1A/M:

1 miejsce – Bajer Patryk, UKS „Jedynka” Hrubieszów;
2 miejsce – Gumieniak Piotr, UKS „Jedynka” Hrubieszów;

F1H:

1 miejsce – Wielosz – Hałasa Piotr, UKS „Jedynka” Hrubieszów;
2 miejsce – Flisiuk Łukasz, UKS „Jedynka” Hrubieszów;
3 miejsce – Bajer Patryk, UKS „Jedynka” Hrubieszów;

F1N:

1 miejsce – Mięczak Mateusz, UKS „Jedynka” Hrubieszów;
3 miejsce – Wezgraj Jakub, UKS „Jedynka” Hrubieszów;

F1G/ „Żuczek”:

1 miejsce – Wezgraj Jakub, UKS „Jedynka” Hrubieszów;
2 miejsce – Szumiata Karol, UKS „Jedynka” Hrubieszów;

 

Klasyfikacja zespołowa ( o miejscu decydowała suma wyników najlepszych zawodników danego zespołu z poszczególnych klas):

1– Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Hrubieszów;
2 – Klub Modelarski „Falcon ” Sawin;
3 – Klub Modelarski „Śmigiełko” Ruda Huta;

4 – Młodzieżowy Dom Kultury Parczew.

Na zakończenie zawodów, wszyscy uczestnicy zebrali się na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sawinie, gdzie organizator przygotował ognisko z kiełbaskami oraz zimnymi napojami. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy.

 

 

Opracował – mak

Foto – archiwum UKS „Jedynka” Hrubieszów