Hrubieszowscy sędziowie uczestniczyli w centralnej konferencji PZPC

W dniach 18 – 20.01.2019 r. w Bydgoszczy odbyła się Centralna Konferencja sędziowska podnoszenia ciężarów, w której uczestniczyli przedstawiciele okręgu lubelskiego, w tym z Hrubieszowa. Marcin Kusiak wystąpił w roli wykładowcy!

Reklamy

 

Temat konferencji: Omówienie i szkolenie w obsłudze elektronicznej zawodów podnoszenia ciężarów w systemie Easy WL. Podsumowano również pracę sędziów w sezonie 2018.


Okręg lubelski reprezentowali:

Henryk Lebiedowicz (Hrubieszów) – sędzia pierwszej klasy międzynarodowej, v-ce prezes OZPC Lublin i szef lubelskich sędziów.

Marcin Kusiak (Hrubieszów) – sędzia drugiej klasy międzynarodowej

Andrzej Chwedczuk (Hrubieszów) – sędzia pierwszej klasy państwowej

Kamil Kopytka (Hrubieszów) – sędzia pierwszej klasy państwowej

Tadeusz Niemiec (Biłgoraj) – sędzia pierwszej klasy międzynarodowej, sekretarz OZPC Lublin

Wiesław Stachurski (Zamość) – sędzia drugiej klasy międzynarodowej

 

***


Jednym z wykładowców podczas konferencji był Hrubieszowianin Marcin Kusiak

– Brałem udział w kursokonferencji sędziów PZPC na obiektach Zawiszy Bydgoszcz. Tematem konferencji było praktyczne działanie nowego systemu do obsługi zawodów w podnoszeniu ciężarów zakupionego w zeszłym roku przez PZPC, oraz omawiane były zmiany przepisów przez Światową federacje podnoszenia ciężarów IWF. Jako, że w zeszłym roku zostałem powołany przez PZPC na ME w Zamościu, gdzie był przekazany i testowany nowy system Easy WL, ja wraz z innymi sędziami byłem szkolony przez twórcę tego systemu Włocha Davide Radicello. Było to bardzo ciekawie ze względu na to, że porozumiewaliśmy się tylko po angielsku. A w czasie konferencji przedstawiałem praktyczne zastosowanie i możliwości systemu. Każdy z sędziów przyjechał z własnym laptopem, gdzie zostało wgrane odpowiednie oprogramowanie i każdy mógł przećwiczyć, jakie możliwości daje ten system. Jeśli chodzi o prowadzenie szkolenia w zakresie podnoszenia ciężarów był to mój pierwszy raz, ale mam nadzieje że nadal będę się rozwijał w kraju i zagranicą, ponieważ w zeszłym roku zdałem egzamin sędziego II klasy międzynarodowejprzekazał nam sędzia i trener podnoszenia ciężarów Marcin Kusiak

 

 

Opracował – mak

Foto – PZPC