Hrubieszowska młodzież rywalizowała na Mistrzostwach Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów

W dniach 24-27.10.2019 r. w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Trójka zawodników ASPC „UNIA” Hrubieszów młodsza od wielu konkurentów udanie walczyła, o jak najwyższe miejsca i rekordy życiowe. Poniżej informacja, w jaki sposób i gdzie można zapisać się na treningi.

Reklamy

 

Relacja trenera Unii Hrubieszów Marcina Kusiaka o występie podopiecznych

Pierwsza na pomoście w kategorii wagowej do 59 kg pokazała się trzynastoletnia Magdalena Ostasz, był to jej drugi start w życiu a pierwszy tak wysokiej rangi, zaliczając cztery podejścia, bijąc rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju zajęła 11 miejsce. Druga startowała również trzynastoletnia Oliwia Dziewiczkiewicz, która w kategorii do 71 kg zaliczyła pięć podejść poprawiając kilkukrotnie rekordy w rwaniu, podrzucie i dwuboju uplasowała się na 7 pozycji. Ostatniego dnia zawodów do rywalizacji przystąpił o rok starszy od koleżanek Bartosz Kozar, który po starcie dziewczyn nie chciał być gorszy i również poprawił swoje rekordy życiowe w każdym boju i w kategorii do 96 kg uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu.

Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonali przed zawodami, przełożyło się to na rekordy życiowe w każdym boju, a zajęte miejsca pozwalają przypuszczać, że już w przyszłym roku będziemy mieli pozycje medalowe.

Bardzo fajnie spędziliśmy ten czas zawodów w Ciechnowie nie tylko na rywalizacji sportowej, ale również i na zwiedzaniu m.in. Zamku Książąt Mazowieckich.

Organizator oprócz medali i dyplomów zapewnił dodatkowe nagrody, które mógł wygrać każdy uczestnik zawodów, losowanie odbywało się przy dekoracji medalistów każdej kategorii wagowej i w kategorii do 59 kg dziewcząt złota medalistka wylosowała karteczkę z nazwiskiem Ostasz Magdaleny i w jej ręce wpadł nowoczesny zegarek sportowy.

Zawody poprowadził w roli spikera znany w całej Polsce i nie tylko p. Henryk Lebiedowicz, razem z nim z Hrubieszowa sędziowali p. Kamil Kopytko oraz p. Andrzej Chwedczuk, któremu składam serdeczne gratulacje w związku ze zdaniem egzaminów na sędziego międzynarodowego w podnoszeniu ciężarów.

 

Wyniki naszych:

 

Chłopcy

5. Kozar Bartosz 2005 Unia (93.10); 161 kg (80+86); sinclair 183,6 pkt.

 

Dziewczęta

Kategoria wagowa 71 kg

7. Dziewiczkiewicz Oliwia 2006 Unia (65,30); 89 kg (38+51); s. 114,2 pkt.

Kategoria wagowa 59 kg

11. Ostasz Magdalena 2006 Unia (58,40); 62 kg (29+33); s. 85,3 pkt.


Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został sztangista gospodarzy Szymon Ziółkowski, wśród dziewcząt Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza.

W punktacji łącznej (dziewczęta + chłopcy) – najlepszym klubem został LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl 59; 2. LSSS Start Maków Maz. 36; 3. CLKS Mazovia Ciechanów 34; 4. WLKS Siedlce Nowe Iganie 24; 5-6. TS Nida Nidzica, KSS Husaria Lubraniec po 22 pkt.

Najlepsze województwo – 1. Mazowieckie 159 pkt; 2. Wielkopolskie 79; 3. Lubelskie 73; 4. Kujawsko-Pomorskie 71; 5. Łódzkie 65; 6. Warmińsko-Mazurskie 39.

 

Wyniki >>

 

Uwaga!

Chcesz trenować podnoszenie ciężarów m.in. razem z w/w osobami, to przyjdź po lekcjach na siłownię przy ZS nr 1 w Hrubieszowie przy ul. Zamojskiej.

 

 

Opracował – mak

Foto – sekcja pc Unii Hrubieszów