Hrubieszowskie Jelonki Piłkarskie 2019

W dniu 14 czerwca 2019 roku na boiskach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, odbył się IX Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 i młodsi „Jelonki Piłkarskie”.

Reklamy

 

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem” w Hrubieszowie i Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie.

Nazwa turnieju nawiązuje do herbu miasta Hrubieszów, w którym znajduje się piękny, waleczny i dumny jeleń. Organizatorzy pragną nie tylko odwoływać się do tych wartości, ale je dostrzegać, kształtować i rozwijać. Uczyć zasad fair play i doskonale bawić się poprzez udział w rozgrywkach sportowych. Dodatkowo, propagować zdrowy styl życia i popularyzować miasto i Ziemię Hrubieszowską.

Reklamy

Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta (piłki dla wszystkich drużyn) i Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem” w Hrubieszowie (puchary dla drużyn, puchary dla najlepszego strzelca, technika i bramkarza wśród chłopców i dziewcząt, dyplomy, grawerki na puchary drużynowo, dla najlepszego strzelca, technika i bramkarza, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt).

Gospodarze obiektu zabezpieczyli obsługę sędziowską w osobach: Andrzej Podlewski, Bartosz Osmański, Patryk Sagan, Maciej Obszyński i Paweł Gumieniak oraz przygotowali zestaw nagłaśniający i stolik dla jury.

W turnieju udział wzięło 7 drużyn (w tym 2 dziewcząt) w następującej kolejności:

– drużyna Andrzeja Podlewskiego z SP nr 1 w Hrubieszowie (dwa składy chłopców i jeden dziewcząt),

– drużyna Roberta Jóźwiaka z SP nr 2 w Hrubieszowie (jeden skład chłopców),

– drużyna SP nr 3 w Hrubieszowie pod opieką Tomasza Lenarda (jeden skład chłopców),

– drużyna Józefa Czernika z SP w Mirczu (jeden skład chłopców i jeden dziewcząt).

Mecze rozegrano systemem grupowym, każdy z każdym, w grupie A i B, w czasie 8 minut mecz. Drużyny wykazały się wielką walecznością, przedstawiły piękną sportową rywalizację w duchu fair play, z dumą reprezentując swoje szkoły.

Pierwsze miejsce wśród chłopców zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie, przed drużyną ze Szkoły Podstawowej w Mirczu (po dogrywce), trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, a czwarte i piąte miejsce drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Gontarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Najlepszym technikiem został Patryk Sienicki ze Szkoły Podstawowej w Mirczu. Najlepszym strzelcem został Tymoteusz Łukaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Mecz pomiędzy dziewczynkami zakończyły się zwycięstwem drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mirczu, przed drużyną ze Szkoły Podstawowe nr 1 w Hrubieszowie. Najlepszym bramkarzem została Karolina Jasińska ze SP nr 1 w Hrubieszowie. Najlepszym technikiem została Kamila Głuch ze Szkoły Podstawowej w Mirczu. Najlepszym strzelcem została Karolina Dziuba ze Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Każdy z nich otrzymał puchar z grawerką i dyplom ufundowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem” w Hrubieszowie i Burmistrza Miasta w Hrubieszowie. Każda szkoła otrzymała piłkę nożną.

Dziękujemy Pani Marcie Majewskiej, Burmistrzowi Miasta Hrubieszowa, za piękne nagrody.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały wręczone na zakończenie turnieju przez Monikę Podolak – sekretarza Urzędu Miasta Hrubieszowa, Edytę Kucharską – dyrektora SP nr 1 Hrubieszowie i Tomasza Wojciecha Antoniuka – prezesa Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie.

Wszystkim organizatorom, fundatorom nagród i osobom wspomagającym serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Dziękujemy nauczycielom za wsparcie duchowe, poświęcony czas, opiekę i przygotowanie drużyn, a dyrektorom szkół za przychylność i zgody na udział.

Dziewiąta edycja turnieju cechowała się dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem.

 

ORGANIZATORZY

fot. Organizatorzy, HOSiR