Hrubieszowskie tradycje sportowe

W sobotę 10 marca w Muzeum im. Ks. Stanisława Staszica miał miejsce wernisaż wystawy pt. „Hrubieszowskie tradycje sportowe”.

Reklamy

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, organizacji sportowych i przede wszystkim zaproszeni przez organizatorów byli sportowcy oraz wielbiciele, trenerzy i kronikarze hrubieszowskiego sportu, dzięki którym w głównej mierze wystawa powstała. Wiele osób zdecydowało się bowiem na wypożyczenie eksponatów i chwała im za to.

W części artystycznej, czy też będąc dokładnym sportowo – artystycznej, zobaczyliśmy gimnastyczny występ przygotowany przez SP nr 2, program poetycki zaprezentowany przez młodzież z ZS nr 2 oraz piosenki wykonane przez Marcina Mroza i Bartka Cabonia.

Arcyciekawy referat (całość przytaczam w następnym materiale) przedstawił pan Marek Kitliński – jeden z głównych animatorów wystawy.

Kilkoma zdaniami uzupełnili go również zaproszeni goście.

Jeśli zaś chodzi o samą wystawę…

Jeśli jej nie zobaczycie, poniesiecie niepowetowaną stratę! Sam wybieram się jeszcze raz, ponieważ czas nie pozwolił mi wgłębić się w nią zbyt dokładnie. A naprawdę jest w co!

We własnej opinii nie zaliczam się do kompletnych głupoli (choć to może tylko kwestia wysokiej samooceny), ale przyznam szczerze, że w przynajmniej jednym przypadku nie wiedziałem do czego mógł służyć jeden z eksponatów.

Jeśli więc starsi chcą zobaczyć siebie z młodych lat, młodzi zaś obejrzeć swych rodziców i dziadków w najlepszej formie, wystarczy przy okazji spaceru wpaść do muzeum.

Godziny otwarcia znajdziecie na stronie muzeum – prawe menu – kultura i sztuka.

Wystawa czynna będzie do końca kwietnia, tak więc i ci, którzy przyjadą do Hrubieszowa na Święta Wielkiej Nocy będą mieli okazję ją zobaczyć.

Polecam zdecydowanie!

zobacz zdjęcia >>