I Andrzejkowy Turniej Podnoszenia Ciężarów w SZS Mircze

Dnia 29.11.2015 r. w Samorządowym Zespole Szkół w Mirczu odbył się na wysokim poziomie organizacyjnyn I Andrzejkowy Turniej Podnoszenia Ciężarów. Do Turnieju przystąpiło 20 zawodniczek i zawodników z trzech klubów: Agrosu Zamość, Unii Hrubieszów oraz GLKRS „ Olimp” w Mirczu.

Reklamy

 

W klasyfikacji punktowej open u dziewcząt wygrała szósta w tym roku w Europie K-15 Natalia Bobrowska, przed Pauliną Pańko, wśród chłopców Piotr Mielniczuk do spółki z Michałem Kościukiem, wszyscy reprezentowali Unię Hrubieszów.

Zawodników, trenerów, sponsorów oraz publiczność powitał Dyrektor Samorządowego Zespołu Szkół w Mirczu – Józef Czerniak, otwarcia Turnieju dokonała Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek.

Reklamy


Klasyfikacja zawodniczek wg punktacji sinclair’a:                                                                                   

                                                                                                                           

1. Bobrowska Natalia 0 UNIA  47,80 46 56 102kg 167,8 pkt.    3

2. Pańko Paulina 0 UNIA” 50,50 45 53 98 153,8          wyr. Rek. żyć w rwaniu)

3. Litwin Wiktoria 1 OLIMP 46,20 40 50 90 152,7        5

4. Krysztofowicz Daria 0 OLIMP 53,00 45 55 100 150,8      6

5. Kwiatkowska Kinga 0 UNIA 57,60 48 56 104 147,2      7

6. Janiak Julia 2 OLIMP 75,40 51 60 111 132,5 (rek. powiatu do lat 13)

7. Szelestowska Iwona 99 Unia 47,1 20 25 45 75,0

8. Mosiądz Malwina 99 Unia 54,3 18 25 43 63,686363,6

                                                                                                                           

Klasyfiakcja zawodników wg punktacji sinclair’a:                                                                                      

                                                                                                                       

1. Mielniczuk Piotr 1 Unia 49,10 48 65 113 kg 196,7 pkt.       1(rek pow.

2. Kościuk Michał 1 Unia 67,4 61 83 144 196,7 (trzy rek. pow. do lat 14)

3. Wyskiel Marcin 1 AGROS 51,20 50 67 117 196,4     3

4. Trytek Szymon 1 AGROS 94,00 75 88 163 186,0      4

5. Dziaduszek Damian 0 OLIMP 63,20 50 65 115 164,1  5

6. Piekarski Patryk 0 AGROS 82,90 55 74 129 156,1       6

7. Joniec Dominik ? Agros 85,0 55 72 127 151,8

8. Litwin Konrad 0 Olimp 66,3 45 64 109 150,5

9. Dziewiczkiewicz Jakub 2 Unia 77,4 51 67 118 148,2 (wyr. rek. pow. do lat 13)

10. Wyskiel Krystian 0 Agros 56,0 39 52 91 142

11.  Pukaluk Jakub 2 Olimp 37,0 18 29 47 107,7


Organizatorami i sponsorami Turnieju byli:

Wójt Gminy Mircze, Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu , Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu,Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Mircze im. Wincentego Rulikowskiego, GLKRS „Olimp” w Mirczu,Hydro-Met – Kuś S.J., Max-Plon Józef Wąsiel.

Zawody stały na bardzo dobrym poziomie, padło wiele rekordów życiowych, a pozostałe wyniki były do nich zbliżone.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody, które wręczyli Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu – Marianna Sobczuk oraz Mistrz Świata Weteranów w pchnięciu kulą – Józef Wąsiel.

Zawody prowadził spiker – Henryk Lebiedowicz, sędziowali – Tomasz Pańko, Kamil Kopytko, Andrzej Chwedczuk oraz Leszek Tarnawski.

Obsługę elektroniczną zawodów zapewnił Mateusz Lizun.

Trenerska opieka nad zawodnikami: Agrosu Zamość (trener Andrzej Gawel), Unii Hrubieszów (trenerzy: Antoni Czerniak, Leszek Tarnawski i Andrzej Greszeta) oraz  GLKRS „ Olimp” w Mirczu (trener Andrzej Lizun.)


 

MAK: Witam i pytam… Jak oceniasz swój start w Mirczu?

 

Kinga Kwiatkowska

Oceniam mój start za bardzo dobry. Liczyłam właśnie na taki wynik.

 

Wiktoria Litwin

Wypadłam bardzo dobrze w końcu wyrwałam 40 kg i podrzuciłam 50 kg, to takie były moje granice.

 

Paulina Pańko

Start w Mirczu uważam w połowie za udany, rwanie mi poszło bardzo dobrze, jak na ten czas, to wyrównałam życiówkę, a podrzut to była kompletna porażka.

 

***

 

Tabela najlepszych w historii pow. hrubieszowskiego

 

Kat. 48 kg

 

1. LALIK Sylwia 62 84 146 kg 01.10. 2011, Siedlce

2. CHUDZIK Dorota 59 68 127 26.09.2009, Kościerzyna

3. PIASECKA Anna 50 65 115 21.04.2012 Siedlce

4. PAŃKO Paulina 45 58 105; 9.10.2015 Burzenin

7. BOBROWSKA NATALIA 46 56 102; 29.11.2015 Mircze

12. LITWIN Wiktoria 40 50 90; 29.11.2015 Mircze

 

Kat. 53 kg

 

1. LALIK Sylwia 58 82 140 12.11.2011 Hrubieszów

2. CHUDZIK Dorota 57 72 129 2.06.2012 Piekary Śląskie

3. WITKOWSKA Klaudia 60 68 128; 5.09.2015 Puławy

5. SZUMIATA Klaudia 52 66 118 11.04.2015 Piotrowice

7. CZAJKA Karolina 48 65 113 19.05.2015 w Iregszemsce

9. PAŃKO Paulina 45 60 105; 20.09.2015 Małaszewice

11. KRYSZTOFOWICZ Daria 45 55 100; 29.11.2015 Mircze

 

Kat. +75 kg

 

1. MIZDAL Ewa  99 128 227 30.03.2014 Józefów

2. FLAK Diana 71 92 163 12.04.2015 Piotrowice

3. UFNAL Magdalena 72,5 90 162,5 12.10.2002 Ciechanów

4. SOŁTYS Marta 68 89 157 27.03.2010, Biłgoraj

5. PYRZ Ewelina 65 86 151 06.03.2010, Biłgoraj

6. JANIAK Julia 51 60 111; 29.11.2015 Mircze

11. RYCZKO Karolina 40 52 92; 9.10.2015 Burzenin

 

Mężczyźni

 

Kat. 45 kg – do 18 lat

 

1. DZIUBA Bogdan 45 67,5 112,5 13.05.1984 Hrubieszów

2. GNASIUK Marek 47,5 60 107,5 4.06.1992 Hrubieszów

3. CZUBAK Łukasz 45 60 105 25.10.2007, Hrubieszów

 

21. MIELNICZUK Piotr 30 35 65 16.06.2015 Mircze

36. PUKALUK Jakub 18 29 47; 29.11.2015 Mircze

 

Kat. 69 kg

 

1. GAWEŁ Andrzej 110 142,5 252,5 8.05.2004 Hrubieszów

2. KASZTELAN Wojciech 110 137,5 247,5 25.04.1987 Piotrowice

3. BOBAK Grzegorz 110 135 245 2002

 

17. KOSAKOWSKI Bartłomiej98 120 218 12.04.2015 Piotrowice

48. FRIEDRICH Patryk 75 96 171 23.01.2015 Hrubieszów

87. KOŚCIUK Michał 61 83 144; 29.11.2015 Mircze

 

 

Opracował – mak

Fot. UG Mircze